Milan nie pracuje nad transferami Ajera i Milenkovicia

Radość piłkarzy AC Milanu
Radość piłkarzy AC Milanu fot. Grzegorz Wajda

Dyrektor Milanu Paolo Maldini stwierdził, że klub nie pracuje aktualnie nad transferami Krisa Ajera i Nikoli Milenkovicia, choć podkreśla, że priorytetem jest sprowadzenie nowego środkowego obrońcy.

Czytaj dalej…

Do tej pory drużynę prowadzoną przez Stefano Pioliego wzmocnili Sandro Tonali i Brahim Diaz. – Mieliśmy pewne priorytety i osiągnęliśmy te cele. Mamy pomysł na to, jak budować ten zespół i dzielimy go z właścicielami klubu. Staraliśmy się pozyskać najlepszych dostępnych zawodników, a także mieć oko na finanse – powiedział Maldini, w rozmowie ze Sky Sport Italia.

Transfery uzależnione od pucharów

Wiele wskazuje na to, że przeprowadzenie kolejnych transferów jest uzależnione od tego, czy Rossonerim uda się zakwalifikować się do fazy grupowej Ligi Europy. – Mamy przed sobą jeszcze dwie rundy eliminacyjne do Ligi Europy i jeśli zakwalifikujemy się do tych rozgrywek, będziemy mieli bardzo intensywny kalendarz meczów – kontynuował dyrektor Milanu.

– Priorytetem w tej chwili niewątpliwie jest wzmocnienie środka obrony, ponieważ tam mamy problemy z kontuzjami. Wraz z transferem Tonaliego, nasza druga linia wygląda dobre – mówił Maldini.

W ostatnim czasie z przenosinami do Milanu łączeni byli obrońcy Celtiku Kris Ajer oraz Fiorentiny Nikola Milenković. Ich przenosiny do Mediolanu wydają się jednak mało prawdopodobne. Potwierdza to również Maldini.

– Powiedziałbym, że nie… Obaj mogą być na naszej liście, ale szczerze mówiąc, to nie są nazwiska, nad którymi teraz pracujemy – dodał.

Komentarze