Mediolańskie kluby mogły sprowadzić Pedriego za grosze

Pedri z nagrodą Golden Boy i Alexia Putellas
Pedri z nagrodą Golden Boy i Alexia Putellas PressFocus

Kataloński Sport donosi, że w 2019 roku Pedri znajdował się na radarach obu mediolańskich klubów. Ostatecznie nastolatek trafił do Barcelony, a obecnie jest jednym z największych talentów w europejskiej piłce.

  • W 2019 roku Pedri wciąż był zawodnikiem Las Palmas
  • Dyrektor hiszpańskiego klubu zaoferował pomocnika obu mediolańskim klubom. Milan nie wyraził zainteresowania, a Inter się spóźnił. Wówczas nastolatek był już dogadany z Barceloną

Golden Boy mógł trafić do Serie A; Milan nie wyraził zainteresowania

Pedri w tamtym sezonie znalazł się na ustach kibiców z całej Europy. Nastolatek z marszu wdarł się do wyjściowego składu Barcelony i reprezentacji Hiszpanii, trafiając do stolicy Katalonii z drugoligowego Las Palmas. Ostatecznie pomocnik rozegrał ponad 70 spotkań w sezonie, wziął udział w Euro 2021, a następnie w igrzyskach olimpijskich.

Początek bieżącej kampanii był już w przypadku Hiszpana gorszy – głównie z powodów zdrowotnych. Ogromna eksploatacja jego energii w ubiegłym sezonie odbiła się licznymi kontuzjami, które męczyły Pedriego w rundzie jesiennej. Ostatnio jednak powrócił do najwyższej formy. Spektakularne spotkanie rozegrał, przykładowo, z Athletikiem.

We wtorek kataloński Sport poinformował, że ostatni zdobywca nagrody Golden Boy mógł wyprowadzić się ze swej ojczyzny. Dyrektor Las Palmas wyznał, że w 2019 roku zaproponował transfer Pedriego obu mediolańskim klubom. Co dziś może wydawać się szokujące, AC Milan nie wyraził zainteresowania, w przeciwieństwie do Interu. Gdy Nerazzurri postanowili złożyć graczowi ofertę, ten był już dogadany z Barceloną.

Pomocnik trafił do Blaugrany za kwotę, która nie przekroczy dwudziestu milionów euro. Dziś Pedri jest już wyceniany na cztery razy tyle. W bieżącym sezonie rozegrał jak dotąd siedem spotkań w La Lidze. Zanotował w nich gola i asystę.

Kursy nie są obecnie dostępne.
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 7. marca 2022 14:19.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze