Milan nie chce osłabić kręgosłupa w defensywie

Alessandro Florenzi
Alessandro Florenzi fot. PressFocus

AC Milan w ostatnim sezonie wygrał mistrzostwo Serie A, ale nie chce się tym zadowolić. Rossoneri mają ambitne plany związane z kolejną kampanią. Tymczasem na temat mediolańczyków ciekawe doniesienia przekazał serwis CalcioMercato.com.

  • Alessandro Florenzi, ma niezły sezon w Milanie za sobą
  • 31-latek w ekipie z San Siro był na wypożyczeniu z AS Roma
  • Nowe informacje w sprawie piłkarza przekazało CalcioMercato.com

Florenzi zostanie w Milanie

AC Milan jest w trakcie przygotowań do okna transferowego. Bez wątpienia formacją potrzebującą stabilizacji jest defensywa. CalcioMercato.com podaje, że władze Rossonerich chcą sfinalizować transfer definitywny z udziałem Alessandro Florenziego. Zawodnik w ostatniej kampanii bronił barw teamu z San Siro na zasadzie wypożyczenia.

31-latek dołączył do drużyny z Mediolanu latem minionego roku na wypożyczenie z opcją transferu definitywnego za 4,5 miliona euro. W ostatnim sezonie ligi włoskiej Florenzi wystąpił w 24 spotkaniach, notując w nich dwa gole.

Dziennikarze z Włoch sugerują z kolei, że Milan nie jest zainteresowany regulowaniem sumy w wysokości 4,5 miliona euro. Mistrzowie Serie A mają nadzieję, że ostatecznie ta kwota będzie mniejsza. CalcioMercato przekonuje jednak, że, nawet jeśli nie uda się mediolańczykom obniżyć sumy odstępnego, to i tak Florenzi w kolejnym sezonie będzie grał w Milanie.

Prawy obrońca jest 48-krotnym reprezentantem Włoch. W drużynie narodowej debiutował w 2012 roku. Największymi sukcesami zawodnika są mistrzostwo Europy wywalczone w 2021 roku. Florenzi ma też na swoim koncie Puchar Francji i Superpuchar Francji.

Czytaj więcej: Milan chce docenić swojego obrońcę

Komentarze

Na temat “Milan nie chce osłabić kręgosłupa w defensywie