Milan negocjuje z Kessim warunki nowej umowy

Franck Kessie
Franck Kessie fot. PressFocus

AC Milan podobno prowadzi rozmowy z Franckiem Kessie, chcąc przedłużyć kontrakt z Iworyjczykiem. Rossoneri mają plan, aby parafować z zawodnikiem umowę na pięć lat, obowiązującą do końca czerwca 2026 roku.

  • AC Milan ma plan, aby zatrzymać na dłużej w klubie jednego ze swoich kluczowych zawodników
  • Franck Kessie według informacji TuttoMercatoWeb ma propozycję przedłużenia kontraktu do 2026 roku
  • Przy zaakceptowaniu nowej umowy automatycznie w górę poszybowałyby zarobki pomocnika

Milan chce przedłużyć kontrakt z Kessim

AC Milan ma za sobą udany sezon w Serie A, który zakończył się wywalczeniem przez ekipę Stefano Pioliego awansu do Ligi Mistrzów. Duża w tym zasługa Kessiego, który w ostatnim spotkaniu sezonu przeciwko Atalancie zdobył dwie bramki. Tym samym Rossoneri wygrali spotkanie 2:0.

Wygląda na to, że Milan nie chce popełnić błędu, jaki miał miejsce w przypadku Hakana Calhanoglu i Gigiego Donnarummy, gdy do ostatniej chwili zwlekał z parafowaniem nowej umowy. Tym samym sternicy klubu już teraz chcą przedłużyć kontrakt z reprezentantem Wybrzeża Kości Słoniowej, który do teamu z San Siro trafił z Atalanty.

Calciomercato.com podaje, że Milan przedstawił Kessiemu ofertę, która może zapewnić mu rocznie zarobki na poziomie 3,5 miliona euro plus premie. Odnotujmy, że aktualnie piłkarz może liczyć na wynagrodzenie w wysokości 2,2 miliona euro każdego roku.

Warto odnotować, że żaden zawodnik Milanu w zakończony sezonie nie grał więcej od Kessiego. Iworyjczyk wystąpił w 36 spotkaniach Serie A, strzelając 13 goli.

Czytaj więcej: Mario Mandzukić opuści AC Milan

Komentarze