Milan nadal bez porozumienia z jednym z liderów

Gianluigi Donnarumma
Gianluigi Donnarumma fot. Grzegorz Wajda

Pod coraz większym zapytaniem stoi przyszłość Gianluigiego Donnarummy w zespole Milanu. Jak informują włoskie media obie strony w dalszym ciągu nie doszły do porozumienia w sprawie przedłużenia wygasającego kontraktu.

Obecna umowa 21-letniego bramkarza Rossonerich obowiązuje tylko do końca czerwca. Według przepisów Donnarumma już teraz może swobodnie prowadzić rozmowy z zainteresowanymi nim klubami, do których mógłby przenieść się na zasadzie wolnego transferu po zakończeniu sezonu.

Priorytetem dla reprezentanta Włoch jest jednak pozostanie w Milanie, którego jest wychowankiem. Na chwilę obecną nie wiadomo jednak, czy będzie to możliwe, bowiem stanowiska obu stron w sprawie nowego kontraktu pozostają odległe.

Jak informuje Corriere della Sera największą kwestią sporną pozostaje wynagrodzenie, które miałaby Donnarummie gwarantować nowa umowa. Menedżer bramkarza Mino Raiola cały czas oczekuje da swojego bramkarza wynagrodzenia w wysokości 10 milionów euro rocznie. Z kolei AC Milan jest gotowy zaoferować 21-latkowi kwotę siedmiu milionów euro plus bonusy.

Donnarumma jest jednym z kluczowych zawodników Rossonerich. W obecnym sezonie wystąpił w 19 spotkaniach Serie A, siedem razy zachowując w nich czyste konto. To również dzięki jego bardzo dobrej postawie Milan prowadzi obecnie w ligowej tabeli.

Od czasu swojego debiutu w październiku 2015 roku rozegrał w barwach Milanu 229 spotkań we wszystkich rozgrywkach. Na boiskach Serie A pojawiał się do tej poru 197 razy. Na swoim koncie ma również 22 występy w reprezentacji Włoch.

Komentarze

Comments 6 comments

Też bardzo chętnie widział bym go w Interze 😉.Milan też idzie w dobrym kierunku więc powinien podpisać 7milionow plus bonus i zostać w Milanie 😉tylko ten Raiola po nim to nigdy nie wiadomo co można się spodziewać i co wykombinuje 😉

Gigi następcą Gigiego w Juve to byłoby coś. I jeszcze Romagnoliego bym wziął do pary dla De Ligta. Pół roku do końca kontraktu to właśnie pole do popisu dla Marotty i Paraticiego…kwestia tylko czy Donnarumma ma na 100% Milan w sercu i zamiast pieniędzy wybierze tworzący się projekt ACM czy uzna, że czas na zespół, który już jest na topie jak Juve (chyba nie zrobi tego Milanowi i nie wybierze Interu) czy kluby z Premiership albo La Liga.

debli – milan sam odpuścił LE bo dostał karę od UEFA (przy awansie do europejskich pucharów – groziło mu wykluczenie) i wolał sobie odpuścić te rozgrywki, żeby kara nie wypadła jak zagrają w LM. Pomyśl, poczytaj, a potem napisz coś mądrego a nie bzdety opowiadasz.