Milan naciska na Barcelonę ws. Juniora Firpo?

Junior Firpo
Junior Firpo fot. PressFocus

AC Milan prowadzi według doniesień włoskich mediów zaawansowane rozmowy z agentem Juniora firpo. Sternicy Rossonerich mają nadzieję dojść do porozumienia z władzami FC Barcelony w sprawie wypożyczenia piłkarza z opcją transferu definitywnego.

AC Milan to aktualnie lider włoskiej ekstraklasy, legitymujący się dorobkiem 43 punktów na koncie. Co prawda ekipa z miasta mody ma plan na ten sezon, aby wywalczyć miejsce premiowane grą w Lidze Mistrzów. Niemniej zespół z San Siro nie zamierza składać broni w walce o mistrzostwo Włoch. Tym bardziej że aktualna przewaga Rossonerich nad zespołem aktualnych mistrzów Serie A wynosi 10 punktów.

Tymczasem najnowsze doniesienia CalcioMercato.com wskazują, że przedstawiciele Milanu prowadzą zaawansowane rozmowy z Sufielem Abdelkaderem, ojcem Brahima Diaza i przedstawicielem Juniora Firpo. W związku z tym luźny pomysł niedługo może się urealnić.

Mediolański klub miałby pozyskać zawodnika z Barcy na wypożyczenie z opcją transferu definitywnego. Ewentualne wykupienie zawodnika miałoby kosztować Milan mniej więcej 20 milionów euro. Godne uwagi jest jednak to, że ekipa z Serie A dąży do tego, aby obniżyć tę sumę do 15 milionów euro.

Junior Firpo to 24-latek, mogący grac zarówno na lewej stronie obrony, jak i lewej pomocy. W trakcie trwającego sezonu wystąpił łącznie w 10 spotkaniach, notując w nich jedną asystę. Obecny kontrakt zawodnika obowiązuje do końca czerwca 2024 roku.

Gdyby piłkarz trafił do teamu z Mediolanu, mógłby rywalizować o miejsce w składzie między innymi z Theo Hernandezem. Junior Firpo to zawodnik, który trafił do Milanu z Realu Betis za 18 milionów euro.

Komentarze

Na temat “Milan naciska na Barcelonę ws. Juniora Firpo?