Milan może zmienić właściciela do końca roku

Kibice AC Milan
Kibice AC Milan fot. Grzegorz Wajda

Najnowsze doniesienia włoskich środków masowego przekazu wskazują, że przedstawiciele Elliott Management Corporation prowadzą rozmowy z Bernardem Arnaultem na temat sprzedaży AC Milanu za 960 mln euro. Wraz z takim ruchem nowym trenerem Rossonerich mógłby zostać Massimiliano Allegri.

Czytaj dalej…

Informacje na temat prowadzony negocjacji ujawnił dziennik La Repubblica, przekonując, że sternicy amerykańskiego funduszu inwestycyjnego myślą o rozstaniu z włoskim klubem.

Przypomnijmy, że Milan trafił w ręce Elliott Management Corporation tylko dlatego, że Yonghong Li nie wywiązał się ze swoich zobowiązań, co skutkowało tym, że fundusz inwestycyjny przejął klub z Lombardii.

Głównym celem Elliott Management Corporation w Milanie było przywrócenie stabilności finansowej przed sprzedażą innemu inwestorowi.

Wygląda na to, że nowym właścicielem może zostać Bernard Arnault. Francuski biznesmen jest znany z tego, że jest prezesem koncernu LVMH. Według rankingu Forbesa z 2018 roku majątek Arnaulta wyceniany jest na 72 mld dolarów.

Włoska prasa sugeruje, że cena za Milan kształtuje się aktualnie w wysokości 960 milionów euro, co sprawia, że suma ta spadła z 1,2 miliona euro. Transakcja związana ze zmianą właściciela w Milanie miała zostać zakończona do końca tego roku.

Nowy właściciel podobno już ma plan, aby nowym szkoleniowcem mediolańskiej ekipy został Włoch Allegri, który od momentu rozstania z Juventusem FC pozostaje bez pracy. Przypomnijmy, że 52-latek w przeszłości pracował już w klubie z Lombardii, a miało to miejsce w latach 2010-2014. Allegri ma na swoim koncie jedno scudetto z Milanem.

Komentarze