Milan może pozyskać Ziyecha. Ale jest jeden warunek

Hakim Ziyech
Hakim Ziyech PressFocus

Hakim Ziyech jest coraz mocniej łączony z ewentualnymi przenosinami do Milanu. Transfer Marokańczyka z Chelsea do klubu z San Siro będzie jednak możliwy tylko pod jedynym warunkiem.

  • Hakim Ziyech stał się jednym z transferowych priorytetów Milanu
  • Chelsea jest gotowa na rozmowy na temat ewentualnego wypożyczenia
  • Milan wcześniej musi jednak porozumieć się z piłkarzem w sprawie wynagrodzenia

Wynagrodzenie Ziyecha problemem

29-letni zawodnik poważnie rozważa możliwość opuszczenia Stamford Bridge, gdzie prawdopodobnie nie będzie mógł już liczyć na regularne występy. Menedżer The Blues Thomas Tuchel nie wiąże bowiem z nim planów na kolejny sezon. Władze Chelsea są gotowe na ewentualne rozmowy i są podobne skłonne przystać na wypożyczenie, jeżeli umowa zawierałaby również opcję definitywnego transferu lub obowiązek kupna.

Przedstawiciele Rossonerich nawiązali już kontakt z otoczeniem piłkarza, informując je o zainteresowaniu i chęci pozyskania go na zasadzie wypożyczenia. Do finalizacji transferu jest jednak jeszcze daleka droga. Do porozumienia w sprawie warunków transferu muszą dojść oba kluby, ale przede wszystkim Milan musi dogadać się z Ziyechem w sprawie nowego wynagrodzenia. Marokańczyk na Stamford Bridge inkasuje obecnie 6 milionów euro rocznie.

Ustalenie warunków indywidualnego kontraktu wydaje się być największym wyzwaniem, bowiem uzyskanie porozumienia z Chelsea nie powinno być kłopotem. 

W ostatnim sezonie Ziyech wystąpił w 23 ligowych spotkaniach, zdobywając cztery bramki.

Zobacz także: Jeden z twórców sukcesu Milanu zostanie w klubie

Komentarze

Comments 7 comments