Milan może latem pozyskać doświadczonego bramkarza

Antonio Mirante
Antonio Mirante fot. PressFocus

AC Milan według najnowszych informacji włoskich środków masowego przekazu poważnie zainteresował się tematem pozyskania Antonio Mirante z AS Romy. Zawodnik miałby trafić do ekipy z San Siro na zasadzie wolnego transferu latem, twierdzi La Gazzetta dello Sport.

AC Milan prowadzi aktualnie rozmowy z Gianluigim Donnarumą w sprawie nowej umowy. Wszystko wskazuje na to, że reprezentant Włoch wkrótce osiągnie porozumienie z klubem. W każdym razie sternicy Rossonerich chcą mięć także alternatywne rozwiązania przygotowane.

W związku z powyższym na celowniku Milanu znalazł się Antonio Mirante. 37-latek ma kontrakt z rzymianami do końca sezonu i już może prowadzić rozmowami z ewentualnymi przyszłymi pracodawcami. Z tej dogodności wygląda na to, że skorzystają przedstawiciele mediolańczyków.

W trakcie trwającego sezonu Mirante zaczął rozgrywki ligowe jako pierwszy bramkarz. Ostatnio jednak między słupkami bramki Giallorossich stoi Pau Lopez. W kontekście doświadczonego bramkarza warto zaznaczyć, że ten zaliczył w szeregach rzymian 11 występów, w którym skapitulował 17 razy.

Mirante do Romy trafił w 2018 roku z Bologny, kosztując wówczas cztery miliony euro. Od momentu, gdy włoski bramkarz trafił do drużyny z Rzymu, to w jej szeregach zaliczył 31 spotkań, zachowując 12 razy czyste konto.

Mirante swój ostatni mecz w Romie zaliczył 23 grudnia minionego roku, gdy stołeczna ekipa pokonała 3:2 Cagliari Calcio. Bramkarz nie dokończył jednak zawodów z powodu kontuzji. Mirante ogólnie w Serie A zaliczył 366 spotkań. W swoim piłkarskim CV ma też między innymi takie kluby jak: Juventus, Sampdoria, czy Parma.

Komentarze