Milan ma nowego napastnika. Powrót do Serie A

Pietro Pellegri
Pietro Pellegri fot. AC Milan

AC Milan oficjalnie potwierdził ósmy nabytek w letnim oknie transferowym. Na San Siro trafił kolejny napastnik. Szeregi mediolańczyków zasilił Pietro Pellegri.

  • AC Milan podtrzymuje aktywność na rynku transferowym
  • Mediolańczycy sprowadzili kolejnego napastnika
  • Barwy klubu z siedzibą na San Siro będzie reprezentował Pietro Pellegri

Milan komplementuje kadrę

AC Milan rozpoczął już sezon 2021/2022. Rossoneri na starcie nowej kampanii udali się do Genui. Na Stadio Luigi Ferraris pokonali 1:0 Sampdorię. Jedynego gola strzelił Brahim Diaz. Dzięki temu po pierwszej kolejce w Serie A mediolańczycy są na ósmym miejscu w tabeli.

Pion sportowy Milanu zdaje sobie sprawę z tego, że trwający sezon będzie trudny i intensywny. Dlatego wciąż działa na rynku transferowym. Mediolańczycy tego lata na wzmocnienia przeznaczyli już ponad 60 milionów euro. Do klubu dołączyło ośmiu piłkarzy.

Najnowszy nabytek Rossonerich to Pietro Pellegri. Piłkarz ten jest środkowym napastnikiem. W Serie A debiutował 22 grudnia 2016 roku podczas meczu Torino kontra Genoa. We Włoszech zdążył rozegrać dziewięć meczów. Strzelił trzy gole i zimą 2018 roku przeniósł się do AS Monaco za ponad 20 milionów euro. We Francji Pellegri zmagał się z problemami zdrowotnymi, które często uniemożliwiały mu zaprezentowanie swoich umiejętności. Dla Monaco wystąpił 22 razy. Dwukrotnie pokonał bramkarza.

Pellegri chce się odbudować i uznał, że Milan jest do tego odpowiednim miejscem. Mediolańczycy wypożyczyli 20-latka na rok za milion euro. Po tym okresie Rossoneri będą mieli możliwość wykupu za około sześć i pół miliona euro, która zamieni się w konieczność, jeżeli spełnione zostaną odpowiednie warunki. W Milanie Pellegri zagra z numerem 64 na plecach. Najbliższa okazja do debiutu to niedzielny pojedynek z Cagliari na San Siro.

Czytaj także: Ibra może wrócić do gry po przerwie reprezentacyjnej

Komentarze