Media: znamy powód braku postępu w negocjacjach Milanu z Leao

Rafael Leao
Rafael Leao PressFocus

La Gazzetto dello Sport informuje o braku postępu w negocjacjach Milanu z Rafaelem Leao w sprawie nowego kontraktu. Zdaniem mediolańskich dziennikarzy istotny wpływ ma na to odmienne zdanie w przypadku jednego z zapisów w umowie.

  • Milan pracuje nad przedłużenie umowy z Leao
  • Nadal brak postępu w rozmowach oby stron
  • Klauzula odejścia punktem spornym

Klauzula odstępnego problemem w negocjacjach Milanu z Leao

Kontrakt Rafaela Leao z Milanem wygasa w czerwcu 2024 roku, a klub od miesięcy chce związać się z nim nową umową. Po mundialu w Katarze rossoneri zaoferowali Portugalczykowi długoterminowy kontrakt o wartości około 7 milionów euro netto na sezon, mając nadzieję, że będzie to krok potrzebny do osiągnięcia porozumienia.

Jednak, jak podkreślono w La Gazzetta dello Sport, Milanowi nie udało się poczynić żadnych postępów w rozmowach na temat odnowienia kontraktu z Leao po ich ostatniej ofercie. Okazuje się, że klauzula odstępnego jest szczególnie problematyczna.

Obecna klauzula odstępnego 23-latka wynosi 150 milionów euro, a w nowej umowie Leao chciałby zmniejszyć ją o połowę do około 70-80 milionów euro, a by w przyszłości móc zapewnić sobie łatwiejszą drogę do opuszczenia San Siro. Z drugiej strony mediolański klub wolałby ją całkowicie usunąć i nie ma zamiaru zmniejszać o połowę obecnej klauzuli.

Podobno napięcie między zawodnikiem a dyrektorem Milanu Paolo Maldinim rośnie, a ich ostatnie spotkanie twarzą w twarz zakończyło się nagle. Nie wiadomo też, kiedy dojdzie do kolejnych rozmów.

Zobacz również: Hellas pozyskał dwóch piłkarzy. Pomogą w walce o utrzymanie?

Komentarze