Milan krok od porozumienia ze swoim liderem

Zlatan Ibrahimović
Zlatan Ibrahimović PressFocus

Paolo Maldini potwierdził, że AC Milan jest bardzo blisko osiągnięcia porozumienia ze Zlatanem Ibrahimoviciem w sprawie warunków nowego kontraktu. Tym samym doświadczony reprezentant Szwecji w kolejnym sezonie będzie kontynuował karierę w zespole Rossonerich.

Obecna umowa 39-letniego napastnika wygasa z końcem obecnego sezonu, ale obie strony nie ukrywały w ostatnim czasie, że są gotowe kontynuować współpracę. Rozmowy w sprawie podpisania nowej umowy wydają się być na finiszu.

– Z Ibrą jesteśmy bardzo blisko porozumienia, pozostało tylko kilka drobnych szczegółów do rozwiązania – powiedział Maldini, cytowany przez Football Italia.

Z końcem czerwca wygasają również umowy Hakana Calhanoglu i Gianluigiego Donnarummy. W ich przypadku do porozumienia jest jeszcze daleka droga. Kwestią sporną jest nie tylko wynagrodzenie, ale długość ewentualnej umowy. Zawodnicy optują bowiem za krótszymi, dwuletnimi umowami.

– To są wybory, których każdy musi dokonać. Nie jestem tutaj, aby osądzać, jestem tutaj, aby robić to, co najlepsze dla klubu. Wiem też, że aby była możliwość zawarcia umowy, obie strony muszą być szczęśliwe – dodał dyrektor mediolańskiego klubu.

Komentarze