Milan jest zdecydowany. Chce nowego bramkarza

Marco Sportiello
Marco Sportiello Pressfocus

W letnim oknie transferowym Milan dokona zmian na pozycji bramkarza. Z klubu odejdą niektórzy golkiperzy. Mistrz Włoch wytypował już następcę.

  • Milan w najbliższym czasie ma podjąć działania mające na celu angaż nowego bramkarza
  • Celem mediolańczyków jest golkiper Atalanty
  • Miałby on być zmiennikiem dla Mike’a Maignana

Milan działa z wyprzedzeniem

Trwająca przerwa reprezentacyjne na mecze mistrzostw świata, nie oznacza iż kluby mają chwilę wytchnienia. Owszem jest spokojniej, ale wciąż dzieje się sporo. Milan przygotowuje się do okna transferowego. Zarówno zimowego, jak i letniego. Mistrz Włoch w przyszłe lato chce dokonać zmian na pozycji bramkarza.

Niekwestionowany numer jeden między słupkami to Mike Maignan, który jest liderem zespołu. Francuzowi zdarza się jednak wypaść na dłuższy czas, przez co nie raz okazję do zaprezentowania się miał rezerwowy golkiper. Ciprian Tatarusanu wystąpił już w bieżącej kampanii w dwunastu meczach. Czterokrotnie zachował czyste konto. Jego kontrakt wygasa 1 lipca 2023 roku. Milan nie ma zamiaru oferować mu nowej umowy. Podobnie jak bramkarzowi numer trzy, czyli Antonio Mirante.

Intencją mistrza Włoch jest sprowadzenie nowego zmiennika dla Maignana. Milan wybrał już swojego kandydata. Na celowniku mediolańczyków znajduje się Marco Sportiello, który reprezentuje Atalantę. Włoch w Bergamo jest rezerwowym. W tym sezonie zagrał sześć razy. Po przenosinach do mistrza Włoch również byłby zmiennikiem, ale Sportiello miałby tego świadomość. Jego umowa z aktualnym pracodawcą wygasa 1 lipca, ale Milan może z nim negocjować już zimą, aby zagwarantować sobie jego angaż od lata. Włoch ma 30 lat, więc dla mediolańczyków byłoby to delikatne odmłodzenie kadry w porównaniu z Tatarusanu (36 lat) i Mirante (39 lat).

Czytaj także: Roma finalizuje pierwszy zimowy transfer

Komentarze