“Milan jest silniejszy od Juventusu”

Claudio Marchisio
Claudio Marchisio PressFocus

Już w najbliższą niedzielę dojdzie do włoskiego klasyku, w którym Juventus zmierzy się u siebie z Milanem. Zdaniem byłego zawodnika Starej Damy Claudio Marchisio Rossoneri są obecnie silniejsi od swojego najbliższego rywala, a Juventus potrzebuje czasu.

  • W meczu 4. kolejki Serie A Juventus zmierzy się w niedzielę z Milanem
  • Zdaniem Claudio Marchisio Rossoneri dysponują obecnie silniejszym zespołem od Starej Damy
  • Marchisio nie chce, aby nowy nabytek Juventusu Manuel Locatelli był porównywany do niego

Juventus potrzebuje czasu

– Milan jest teraz silniejszy. Maldini, Massara i Pioli wykonali świetną pracę, aby zbudować zespół, który pomagał się z problemami przez ostatnie kilka lat – powiedział Marchisio cytowanej przez Football Italia rozmowie z La Gazzetta dello Sport.

– Juventus jest w fazie odbudowy, ale muszą udowodnić, że są na tym samym poziomie, co drużyna, która otworzyła zwycięski cykl. Kiedy buduje się fundamenty pod długoterminowy projekt, normalną rzeczą jest zmierzenie się z trudnymi momentami. Chciałbym, aby Juventusowi dano czas i zaufanie – mówił były reprezentant Włoch.

– Nie widzę żadnych problemów z ich tożsamością, trzeba po prostu być cierpliwym. Drużyna taka jak Juventus musi zawsze dążyć do zwycięstwa. Potrzebują spójności i przekonania. Jestem tego pewny – dodał 35-latek.

“Nowy Marchisio”

Latem do Juventusu dołączył Manuel Locatelli, który jest wychowankiem akademii Milanu. Marchisio był również pytany, czy Locatellego można traktować w zespole Starej Damy jako “nowego Marchisio”.

– Manuel jest świetnym zawodnikiem. Jego umiejętności były widoczne w Milanie i rozwinął się podczas pobytu w Sassuolo. Ma wszystko, aby stać się kamieniem węgielnym Juventusu, udowodnił już swoją osobowość w reprezentacji. Nie lubię jednak porównań, on napisze swoją własną historię i jestem pewien, że będzie ona równie piękna – dodał.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze

Na temat ““Milan jest silniejszy od Juventusu”