Inzaghi: Ibrahimovic zakończy klątwę

Zlatan Ibrahimović
Zlatan Ibrahimović fot. Abaca/Hepta/ SPORTPICTURES

Zlatan Ibrahimovic według informacji włoskich dziennikarzy w sezonie 2020/2021 ma grac w szeregach AC Milanu w koszulce z numerem “9”. W powszechnej opinii ten numer uchodzi w klubie z Lombardii za pechowy od momentu, gdy z Milanem rozstał się Filippo Inzaghi. Włoch uważa jednak, że Szwed sprawi, że klątwa się zakończy.

Czytaj dalej…

Zlatan Ibrahimović wciąż nie przedłużył oficjalnie swojej umowy z mediolańczykami. Wszystko jednak wskazuje na to, że były reprezentant Szwecji będzie bronił barw Rossonerich w nowej kampanii. Na mocy nowego kontraktu, który ma obowiązywać do końca czerwca 2021 roku, piłkarz ma zarobić w ciągu 12 miesięcy łącznie siedem milionów euro.

Zmiana na plecach w koszulce Ibrahimovicia

38-latek osiągnął już porozumienie ze sternikami Czerwono-czarnych, więc wkrótce powinien pojawić się oficjalny komunikat w tej sprawie. Następstwem takiego stanu rzeczy ma być to, że Ibrahimović zamieni koszulkę z numerem “21” na trykot z “9”.

Sky: Ibrahimovic porozumiał się Milanem

W szeregach mediolańskiego klubu dużą wagę przywiązuje się do koszulki z numerem “9”, co wiąże się między innymi dużą odpowiedzialnością. Wielu zawodników nie potrafiło unieść ciężaru tej koszulki, a w grinie tym są między innymi tacy piłkarze jak: Alex Pato, Alessandro Matri, Mattia Destro, Luiz Adriano, Gianluca Lapadula, André Silva, czy Krzysztof Piątek.

Nastanie czas spełnienia?

Dziewięciu wymienionych wyżej środkowych napastników starało się podołać oczekiwaniom, ale ostatecznie zawiedli. Stąd też kibice niejednokrotnie mówią o tym, że wpływ na to miała klątwa związana z koszulką z numerem “9”.

– Podchodzę z uśmiechem do tego typu słów. Noszenie koszulki z “dziewiątką” jest trudne dla każdego, ale jestem pewny, że nie ma nic takiego jak klątwa. Jeśli Ibrahimović zagra w tej koszulce, to jestem pewny, że o żadnej klątwie nie będzie mowa – mówił Inzaghi w rozmowie ze Sky Sport Italia.

Komentarze