Milan – Inter: niemoc strzelecka mistrza trwa. Kwestia dwumeczu wciąż otwarta

Inter - Milan
Inter - Milan Pressfocus

Za nami pierwszy półfinał Pucharu Włoch. Niestety na San Siro nie doczekaliśmy się goli i końcowy wynik meczu Milan – Inter to 0:0.

Ofensywa mediolańskich drużyn zawiodła

Derby Mediolanu zawsze elektryzują kibiców nie tylko tych drużyn. Zwłaszcza gdy stawką jest finał Pucharu Włoch. Wobec tego od piłkarzy Milanu i Interu mogliśmy oczekiwać, że dostarczą kibicom wiele piłkarskich wrażeń. Rzeczywistość okazała się jednak inna.

W pierwszej połowie lepiej zaprezentowali się zawodnicy Milanu. Jedną z najciekawszych akcji w dziesiątej minucie przeprowadził Alexis Saelemaekers, który oddał niezły strzał. Dobrze interweniował jednak Samir Handanovic. Kilka chwil później pokonać bramkarza Interu bezskutecznie próbował Theo Hernandez. Do przerwy nie zobaczyliśmy gola w derbach Mediolanu,

Przed zmianą stron Inter nie zaprezentował się dobrze. W drugiej połowie mistrzowie Włoch wyglądali jednak jeszcze gorzej. Świadczy o tym fakt, że najlepszym zawodnikiem w ekipie Simone Inzaghiego był Handanovic. Milan miał zatem problem ze strzeleniem gola, którego nie doczekali się kibice zgromadzeni na San Siro. Remis 0:0 jest korzystniejszy dla zespołu Stefano Pioliego. To oni będą bowiem w rewanżu gośćmi, a w Pucharze Włoch wciąż obowiązuje zasada goli na wyjeździe. Warto zaznaczyć, że Inter nie zdobył bramki w czwartym spotkaniu z rzędu.