Ibrahimovic: Rangnick? Nie wiem kim jest Rangnick

Zlatan Ibrahimović
Zlatan Ibrahimović fot. Abaca/Hepta/ SPORTPICTURES

Zlatan Ibrahimović udzielił ostatnio obszernego wywiadu La Gazzetta dello Sport. Wynika z niego, że Szwed wciąż jest w konflikcie ze sternikiem AC Milanu w osobie Ivana Gazidisa.

Czytaj dalej…

38-letni piłkarz ma kontrakt z przedstawicielem Serie A do końca sierpnia. Na dzisiaj mało prawdopodobne jest, aby umowa zawodnika z klubem z Lombardii została przedłużona.

– “Ibra” gra po to, aby coś wygrać. Jeśli takiego celu nie ma przed sobą, to zostaje w domu – mówił Ibrahimović, odpowiadając na pytania o swoją przyszłość.

– Wiele osób sugerowało mi, że poszedłem na łatwą emeryturę w MLS, więc wróciłem do Mediolanu. Jestem w tym klubie w zasadzie z pasji, bo gram praktycznie za darmo. Gdy wszystko się zatrzymało przez pandemię koronawirusa pomyślałem, że może to znak, aby skończyć na dobre z grą w piłkę – kontynuował Szwed.

– Na szczęście udało się wrócić na boisko. Sam też mocno zaangażowałem się w powrót do gry. W zasadzie po dwóch dniach byłem gotowy, aby wrócić do zespołu. “Ibra” taki już jest, że pracuje albo na maxa, albo wcale. Nawet mówiono mi, abym zwolnił – dodał piłkarz.

Ibrahimovic: To nie jest Milan, którego doświadczyłem

Ibrahimović odniósł się również do utarczki słownej z Ivanem Gazidisiem tuż przed półfinałem Pucharu Włoch.

– Mówiłem za siebie i za zespół. Potrzebowałem wyjaśnień dotyczących przyszłości nie tylko mojej, ale i reszty piłkarzy z drużyny. Powiedziałem, że ten Milan to nie jest mój wielki Milan, to prawda. Ja nie jestem piłkarzem na Ligę Europy i Milan to nie jest klub na Ligę Europy. W Milanie nie możesz grać o piąte, szóste, siódme miejsce. Pierwsze albo nic – mówił zawodnik Rossonerich.

Zdaniem mediów po zakończeniu sezonu Stefano Pioliego na stanowisku szkoleniowca ma zastąpić Ralf Rangnick. “Ibra” w swoim stylu odniósł się do tych spekulacji. – Rangnick? Kto to Rangnick? Nie wiem kim jest Rangnick – skwitował Ibrahimovic.

Komentarze