Ibrahimović: Nigdy nie straciłem pasji do tego, co robię

post-default-image

Zlatan Ibrahimović ostatnio udzielił ciekawej wypowiedzi klubowym mediom AC Milanu. Szwed między innymi wyjaśnił powody swojej decyzji o powrocie do ekipy z Lombardii. Mimo 39-lat zawodnik wciąż jest w wybornej dyspozycji, będąc najlepszym strzelcem Rossonerich w trakcie trwającego sezonu.

Czytaj dalej…

Zlatan Ibrahimović w styczniu wrócił do Milanu po kilku latach przerwy. Z kolei pod koniec sierpnia były reprezentant Szwecji zdecydował się na przedłużenie swojego kontraktu z klubem z miasta. Aktualnie piłkarz leczy kontuzję mięśniową. Do gry ma wrócić w połowie grudnia.

– Pierwsze głosy, który usłyszałem, gdy wróciłem do Milanu, dotyczyły tego, że wszyscy zawodnicy, którzy decydowali się na powrót do klubu, to zawodzili. Nie potrafili powtórzyć tego, co udawało im się za pierwszym razem. Otrzymywałem pytania, co mnie różni? Odpowiedziałem, że nie straciłem pasji do tego, co robię – mówił “Ibracadabra” cytowany przez CalcioNews24.

– Kiedy gram, wnoszę na boisko swój charakter, swoją osobowość i oczywiście moje zalety. Wywieram dużą presję na moich kolegów z drużyny. Każdego z nich chcę w pełni zmotywować. Jedni przyjmują to dobrze, inni mniej, jeszcze inni nie mogą tego znieść. Mają kłopoty, bo dają z siebie wszystko tylko wtedy, gdy jest to konieczne. Przekonuję jdnak, że musimy to robić każdego dnia. Dla mnie sposób, w jaki trenujesz, wyraża to, jak grasz – zaznaczył Szwed.

Ibrahimović w trakcie kampanii 2020/2021 wystąpił łącznie w 10 spotkaniach, notując w nich 11 trafień i dwie asysty. Coraz częściej słychać głosy, że 116-krotny reprezentant Szwecji może przedłużyć swoją umowę z mediolańską ekipą, która wygasa z końcem czerwca 2021 roku.

Komentarze