Milan i Inter chciały Milenkovicia. Zostanie na dłużej we Florencji?

Nikola Milenkovic
Nikola Milenkovic fot. PressFocus

Obrońca Fiorentiny Nikola Milenković latem był mocno łączony z opuszczeniem klubu i przenosinami do jednego z mediolańskich klubów. Zainteresowanie jego pozyskaniem wyrażali przedstawiciele zarówno Interu, jak i Milanu. Ostatecznie jednak do transferu nie doszło. Niewykluczone natomiast, że piłkarz wkrótce podpisze nową umowę z klubem.

Czytaj dalej…

Milan i Inter były poważnie zainteresowane serbskim obrońcą, ale na przeszkodzie stanęły zbyt wygórowane oczekiwania finansowe klubu z Florencji. Prezes Fiorentiny Rocco Commisso oczekiwał za swojego piłkarza co najmniej 40 milionów euro, na których wyłożenie nie zdecydował się jednak żaden klub. Tym samym Milenković pozostał w klubie ze Stadio Artemio Franchi.

Rozmowy w sprawie nowego kontraktu rozpoczęte

Il Corriere dello Sport informuje, że przedstawiciele Fiorentiny przygotowali już propozycję nowego kontraktu, a dyrektor sportowy Daniele Prade prowadzi w tej sprawie rozmowy z agentem Falim Ramadanim. Aktualna umowa 23-letniego zawodnika obowiązuje do czerwca 2022 roku. Aktualnie klub z Florencji czeka na odpowiedź zawodnika w sprawie ostatniej przedstawionej oferty.

Włoski dziennik podkreśla również, że Fiorentina nie zamierza obniżać swoich oczekiwań finansowych w sprawie transferu Milenkovicia w kolejnych oknach transferowych, nawet jeżeli ten nie zdecyduje się na przedłużenie umowy.

Milenkovic w zespole Fiorentiny występuje od lipca 2017 roku. Wówczas przeniósł się do włoskiego klubu z Partizana Belgrad. Od tamtej pory rozegrał 99 spotkań we wszystkich rozgrywkach, zdobywając osiem bramek i dokładając do tego jedną asystę.

W obecnym sezonie Serb wystąpił we wszystkich trzech dotychczasowych ligowych meczach w pełnym wymiarze czasowym.

Komentarze