Milan gotowy do zawarcia nowej umowy z kluczowym piłkarzem

Franck Kessie
Franck Kessie fot. PressFocus

AC Milan według doniesień Corriere della Sera otrzymał zielone światło od właściciela klubu grupy Elitott, aby spełnić wymagania finansowe Francka Kessiego. Tym samym realnych kształtów nabiera temat nowego kontraktu dla reprezentanta Wybrzeża Kości Słoniowej.

  • Milan pracuje nad nową umową dla Francka Kessiego
  • Obie strony są blisko porozumienia
  • Kością nie zgody do tej pory były kwestie finansowe

Milan nie chce powtórzyć błędów z przeszłości

AC Milan w trakcie trwającego okienka transferowego rozstał się już z Hakanem Calhanoglu i Gianluigi Donnarummą. Obaj zmienili barwy klubowe na zasadzie wolnych transferów. Sternicy Rossonerich nie chcą już więcej dopuszczać do takich sytuacji, aby zawodnicy warci miliony euro, opuszczali klub, nie dając żadnego zysku.

Milan za wszelką cenę chce parafować nową umowę z Kessim. 24-latek ma kontrakt ważny do końca czerwca przyszłego roku, mogąc liczyć na zarobki w wysokości 2,2 miliona euro. Były pomocnik Atalanty chce przedłużyć umowę, ale stawia swoje warunki.

Mediolański klub zaoferował zawodnikowi 5,5 miliona euro. Kessie oczekuje sześciu milionów euro. Tymczasem najnowsze doniesienia włoskich dziennikarzy dają do zrozumienia, że przedstawiciele właściciela Milanu grupy Elliott zgodzili się, aby najnowsza propozycja była zbliżona do oczekiwań piłkarza.

Reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej weźmie w najbliższym czasie udział w Igrzyskach Olimpijskich, które odbędą się w Tokio. Załatwienie sprawy związanej z nową umową dla zawodnika nie powinno być jednak kłopotem. Sprawa miałaby zostać sfinalizowana przez menedżera piłkarza George’a Atanganę.

Czytaj więcej: AC Milan blisko kilku wzmocnień

Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 22. sierpnia 2021 19:26.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze