Milan finalizuje transfer ofensywnego pomocnika

Charles De Ketelaere
Charles De Ketelaere fot. PressFocus

Charles De Ketelaere po długich negocjacjach w końcu zostanie zawodnikiem AC Milan. 21-letni piłkarz trafił do mistrzów Serie A za 32 miliony euro plus trzy miliony euro premii. Jednocześnie dotychczasowy klub zawodnika Club Brugge zapewniło sobie w porozumieniu procent od kolejnej sprzedaży zawodnika.

  • AC Milan dopiął swego i niebawem ogłosi transfer Charlesa De Ketelaere
  • Rossoneri mają zapłacić za 21-latka ponad 30 milionów euro
  • Reprezentant Belgii ma związać się z mistrzami Włoch umową na pięć sezonów

De Ketelaere zakotwiczy w Milanie

Charles De Ketelaere od dłuższego czasu łączony był z transferem do klubu ze Stadio San Siro. Kością niezgody zostawały jednak kwestie finansowe między klubami. Ostatecznie jednak porozumienie zostało zawarte.

Milan zgodził się na wyłożenie dużej kwoty za ośmiokrotnego reprezentanta Belgii. Ostatecznie Rossoneri zgodzili się wyłożyć 32 miliony euro na transakcję plus bonusy. Z kolei zawodnik ma parafować umowę na pięć lat, dzięki której będzie mógł liczyć na zarobki w wysokości 2,3 milionów euro. Piłkarz ma pojawić się we Włoszech nie później niż w niedzielę.

W ostatnim sezonie De Ketelaere wystąpił łącznie w 39 spotkaniach. Zdobył w nich 14 bramek, a ponadto zanotował osiem asyst. Tymczasem w reprezentacji Belgii zadebiutował w listopadzie 2020 roku. Jak na razie w drużynie narodowej strzelił jednego gola.

Mediolańczycy nowy sezon ligowy zaczną w środku sierpnia. Pierwszym rywalem podopiecznych Stefano Pioliego będzie Udinese Calcio.

Czytaj więcej: Milan walczy z twardym negocjatorem. Ważny gest gracza

Komentarze

Comments 4 comments