Milan dopina kolejny transfer z Chelsea. Finalizacja jeszcze w tym tygodniu

Christian Pulisic
Christian Pulisic fot. Imago/PA Images

Christian Pulisic w tym tygodniu powinien dołączyć do Milanu. W środę skrzydłowy wyląduje we Włoszech, gdzie czekają go testy medyczne. Po nich dojdzie do podpisania kontraktu – informuje Matteo Moretto.

  • Christian Pulisic zostanie nowym zawodnikiem Milanu
  • Kwota transferu wyniesie około 20 milionów euro
  • W czwartek Amerykanin powinien podpisać kontrakt

Rossoneri finalizują kolejną transakcję

Kilka dni temu Ruben Loftus-Cheek w ramach transferu definitywnego zamienił Chelsea na Milan. Teraz jego drogą ma podążyć Christian Pulisic, dla którego San Siro stanie się nowym domem. Oba kluby dogadały się w kwestii kwoty transakcji, która zakręci się w okolicach 20 milionów euro.

Amerykanin nie miał szans na pewne miejsce w składzie londyńskiego zespołu, dlatego był otwarty na przeprowadzkę. Milan z kolei poszukiwał skrzydłowego, który dobrze odnajduje się w pojedynkach jeden na jeden i dysponuje imponującą dynamiką oraz szybkością. Wybór padł właśnie na gracza The Blues.

W najbliższą środę Pulisic wyląduje we Włoszech, gdzie czekają go testy medyczne. Jeśli nie wykażą nic niepokojącego, w czwartek dojdzie do finalizacji transakcji i podpisania kontraktu. Ma on obowiązywać do połowy 2027 roku.

Zobacz również: Milan otrzymał ofertę za niewypał transferowy. Rozstanie po roku?

Komentarze