“Czas płynie u wszystkich, tylko nie u Zlatana”

Zlatan Ibrahimovic
Zlatan Ibrahimovic fot. PressFocus

AC Milan dzisiaj wieczorem zmierzy się w delegacji z Celtikiem FC w swoim pierwszym meczu fazy grupowej Ligi Europy. Kibice Rossonerich licza w tym starciu przede wszystkim na skuteczność Zlatana Ibrahimovicia. Tymczasem były zawodnik teamu z miasta mody Ignazio Abate zgadza się z opinią, że Szwed wciąż jest motorem napędowym Milanu.

Czytaj dalej…

AC Milan jest jedyną ekipą na Starym Kontynencie w czołowych ligach europejskich, która po przerwie pandemicznej nie zaznała jeszcze smaku porażki. Rossoneri są bez porażki od 20 meczów, a aż 16 z nich zakończyło się wygraną teamu Stefano Pioliego.

– Rozmawiałem ze Zlatanem po derbach Mediolanu. Był zły, że nie zdobył bramki. To dużo mówi o jego mentalności – powiedział były defensor Rossonerich w rozmowie z SkySport24.

Abate przekonuje, że Milan wykonał dobry ruch, przedłużając umowę z “Ibrą”. Weteran jego zdaniem wciąż robi różnicę na boisku, mimo że ma 39 lat.

– Czas płynie u wszystkich, ale u Zlatana tego nie widać. Ma stratosferyczny poziom psychofizyczny. Wciąż jest mocnym punktem swojego zespołu – mówił były reprezentant Włoch.

– Powrót Zlatana do Milanu mnie zaskoczył, ale znając go, to zdecydował się na to, bo był pewien, że może jeszcze prezentować wysoki poziom – podsumował Abate.

Zlatan Ibrahimović w trakcie trwającej kampanii wystąpił łącznie w trzech spotkaniach, notując w nich pięć trafień. Szwed ma umowę z klubem z Serie A do końca czerwca 2021 roku, ale już pojawiają się głosy, że zawodnik ma plan, aby przedłużyć swój kontrakt z Milanem.

Komentarze