Milan chce zmniejszyć kwotę wykupu za pomocnika

Brahim Diaz
Brahim Diaz PressFocus

Stefano Pioli jest bardzo zadowolony z postawy Brahima Diaza i zlecił włodarzom Milanu wykupienie ofensywnego pomocnika. Władze Milanu chciałyby jednak zmniejszyć kwotę transferu definitywnego playmakera.

  • Brahim Diaz rozgrywa trzeci sezon na wypożyczeniu w Milanie
  • “Rossoneri” myślą o definitywnym sprowadzeniu pomocnika
  • Włoski klub chce usiąść do negocjacji z Realem Madryt

Ile będzie kosztował Brahim Diaz?

Według najnowszych doniesień hiszpańskich oraz włoskich mediów, Milan jest zdecydowany na wykupienie dotychczas wypożyczonego Brahima Diaza z Realu Madryt, ale za trochę mniejszą kwotę niż ta zapisana w kontrakcie. “Rossoneri” posiadają opcję wykupu Brahima za około 22 mln euro. “Królewscy” z kolei zapewnili sobie możliwość natychmiastowego odkupu Diaza za 27-30 mln euro.

“Los Blancos” pomimo początkowych plotek raczej nie wiążą przyszłości z byłym zawodnikiem Manchesteru City, dlatego najprawdopodobniej rozpoczną negocjacje z mistrzem Italii, skoro włoski klub nie jest skłonny zapłacić wyznaczonej wcześniej klauzuli wykupu.

Jednokrotny reprezentant “La Furia Roja” nieraz zachwycał na San Siro, choć często był nieregularny, nie zawsze będąc w najlepszej dyspozycji. Milan mimo wszystko zapewne skorzysta z opcji wykupienia 23-latka, jeśli będzie ona korzystna, gdyż nawet w przypadku przyszłego, choć mało prawdopodobnego, odkupu piłkarza przez Real Madryt, zarobi kilka milionów euro, co jest sytuacją win-win.

Brahim Diaz w koszulce Milanu rozegrał 96 meczów, w których zdobył 15 bramek i zaliczył 9 asyst. 23-letni zawodnik jest wyceniany przez “Transfermarkt” na 20 milionów euro.

Komentarze