Milan chce w styczniu oddać dwóch obrońców

Leo Duarte podczas meczu z Juventusem
Leo Duarte podczas meczu z Juventusem Grzegorz Wajda

Liderujący w tabeli AC Milan przygotowuje się do styczniowego okna transferowego. Jak informuje serwis MilanNews, z klubem może pożegnać się dwóch obrońców. Rossoneri mają szukać chętnych na Leo Duarte oraz Mateo Musacchio.

24-letni Leo Duarte dołączył do Milanu latem 2019 roku za dziesięć milionów euro z Flamengo Rio de Janeiro. W pierwszym sezonie pobytu na San Siro rozegrał sześć spotkań na boiskach Serie A. W tym sezonie również nie może liczyć na regularne występy. W lidze zaliczył zaledwie 18-minuty epizod.

W Mediolanie cały czas jednak wiążą przyszłość z Brazylijczykiem, którego umowa obowiązuje do czerwca 2024 roku. W styczniu chcieliby go wypożyczyć do innego klubu, w którym miałby szansę na regularną gry i nabieranie doświadczenia.

W zupełnie innej sytuacji znajduje się 30-letni Mateo Musacchio, który nie znajduje się w planach trenera Stefano Pioliego. Argentyńczyk, który piłkarzem Milanu jest od lipca 2017 roku, w tym sezonie ani razu nie pojawił się na boisku. Od czasu dołączenia do zespołu rozegrał natomiast 73 mecze, zdobywając dwa gole.

Milan liczy na znalezienie chętnego na jego sprowadzenie. Innym rozwiązaniem byłoby uzyskanie porozumienia w sprawie wcześniejszego rozwiązania kontraktu, który obowiązuje do czerwca 2021 roku.

Komentarze

Na temat “Milan chce w styczniu oddać dwóch obrońców

Generalnie z tego co czytałem Musa może odejść do jednego z włoskich klubów na zasadzie porozumienia stron. Na pewno jest potrzebny obrońca który stanie się numerem trzy i powalczy o pierwszy skład. Ostatnie kontuzje obnażyły pewne braki w tej formacji. Zreszta w każdej innej tak naprawdę potrzebujemy minimum jednego człowieka do rotacji.