Massimiliano Allegri
Massimiliano Allegri fot. Grzegorz Wajda

Milan chce powrotu Allegriego

AC Milan, mimo kolejnych zmian trenerów, nie potrafi wyjść z kryzysu. Rossoneri chcą, aby wrócił do nich Massimiliano Allegri – donosi La Gazzetta dello Sport.

Czytaj dalej…

Latem klub rozstał się z Gennaro Gattuso, pod którego wodzą Milan do samego końca walczył w minionym sezonie Serie A o awans do Ligi Mistrzów, ale ostatecznie celu nie zrealizował. Dlatego postanowiono zatrudnić Marco Giampaolo, ale drużyna prowadzona przez niego spisywała się fatalnie. Na jego miejsce zatrudniony został Stefano Pioli, jednak działacze nadal są bardzo rozczarowani postawą zespołu.

W klubie chcą przebudować drużynę, co miałoby zaowocować powrotem do Ligi Mistrzów za dwa sezony. La Gazzetta dello Sport donosi, że na San Siro chcą zatrudnić Massimiliano Allegriego. To pod jego wodzą Milan zdobył swoje ostatnie trofea. Byłym szkoleniowcem Juventusu Turyn bardzo mocno interesuje się też Manchester United. Włoski dziennik informuje, że bardziej prawdopodobny jest jego powrót do Rossonerich niż przenosiny na Old Trafford.

AC Milan zajmuje 12. miejsce w ligowej tabeli ze zdobytymi 22 punktami w 18 meczach. W najbliższej kolejce zmierzy się na wyjeździe z Calgiari Calcio.

Komentarze