Milan chce nowej umowy dla Maignana. Odstraszy gigantów?

Mike Maignan
Mike Maignan fot. PressFocus

Milan obawia się rosnącego zainteresowania osobą Mike’a Maignana. Francuz wrócił już po ciężkiej kontuzji i od pierwszych meczów prezentuje wysoką formę. Mistrzowie Włoch pragną podpisać z nim nowy kontrakt i odstraszyć inne kluby – informuje “Corriere della Sera”.

  • Mike Maignan szybko wrócił do wysokiej dyspozycji
  • Milan obawia się, że latem będzie kuszony przez europejskich gigantów
  • Mistrzowie Włoch pragną podpisać nowy kontrakt ze swoim gwiazdorem.

Milan obawia się zainteresowania

Problemy zdrowotne wykluczyły Mike’a Maignana z gry na kilka miesięcy, a także odebrały mu szanse na udział w mistrzostwach świata w Katarze. Pod koniec lutego 27-latek wrócił do bramki Milanu i od swoich pierwszych meczów pokazuje, że wciąż znajduje się w świetnej dyspozycji.

Maignan rozegrał cztery spotkania w lidze, a także pomógł Rossonerim awansować do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Udał się także na marcowe zgrupowanie reprezentacji Francji, gdzie został następcą Hugo Llorisa na pozycji numer jeden.

Francuski bramkarz już wcześniej budził ogromne zainteresowanie. Europejscy giganci dostrzegli, że kilkumiesięczna absencja nie wpłynęła negatywnie na jego postawę między słupkami, dlatego ponownie umieścili go na swoich listach życzeń.

Maignan jest związany z Milanem kontraktem do połowy 2026 roku, ale władze klubu już teraz planują prace nad jego przedłużeniem. Z pewnością zawodnik mógłby liczyć na wyższe wynagrodzenie, tak aby odstraszyć potencjalnych zainteresowanych. Obecnie inkasuje niemal 3 miliony euro rocznie.

Zobacz również: Di Maria coraz bliżej porozumienia z Juventusem

Komentarze