Milan chce docenić swojego obrońcę

Fikayo Tomori
Fikayo Tomori PressFocus

Fabrizio Romano donosi, że Fikayo Tomori niebawem przedłuży kontrakt z Milanem. Obecna umowa obrońcy obowiązuje aż do 2025 roku, ale Rossoneri chcą go docenić za bardzo dobry sezon, zakończony zdobyciem mistrzostwa Włoch.

  • AC Milan wypożyczył Tomoriego w styczniu 2021 roku, a pięć miesięcy kupił wykupił go z Chelsea
  • Obecna umowa 24-latka obowiązuje do czerwca 2025 roku
  • Mimo tego Rossoneri chcą przedłużyć kontrakt z Anglikiem. Miał on wielki udział w wywalczeniu mistrzostwa Włoch

Tomori dostanie podwyżkę i dwa dodatkowe lata kontraktu

Daily Telegraph już w maju donosił, że AC Milan zamierza przedłużyć współpracę z Fikayo Tomorim. To o tyle ciekawe, że obecny kontrakt Anglika obowiązuje jeszcze przez najbliższe trzy sezony. Środkowy obrońca trafił na San Siro w styczniu 2021 roku. Półroczne wypożyczenie okazało się sukcesem i Rossoneri postanowili wykupić go z Chelsea po pół roku.

Niedawno zakończona kampania była dla Tomoriego przełomowa. Stoper stanowił o sile linii defensywnej mediolańczyków. Milan stracił najmniej bramek w Serie A (ex aequo z Napoli) i to właśnie szczelna obrona była podstawą do wywalczenia mistrzostwa kraju po jedenastu latach przerwy.

Fabrizio Romano przekonuje, że Rossoneri rozpoczęli już rozmowy z agentem gracza. Obie strony są zadowolone ze współpracy. Milan chce docenić 24-latka, dając mu podwyżkę i kolejne dwa lata umowy. Nowy kontrakt będzie zatem obowiązywać do 2027 roku.

Tomori rozegrał w tym sezonie 40 spotkań. Strzelił jedną bramkę – w Lidze Mistrzów.

Komentarze