Calhanoglu otrzyma solidną podwyżkę? Menedżer walczy o dobro piłkarza

Hakan Calhanoglu
Hakan Calhanoglu fot. Pier Marco Tacca / Anadolu Agency/ Sport Pict

Wciąż niewyjaśniona jest przyszłość Hakana Calhanoglu w AC Milanie. Pomocnik Rossonerich ma kontrakt ważny z klubem z Lombardii do końca czerwca 2021 roku. Najnowsze doniesienia włoskich mediów wskazują, że agent piłkarza zabiega o to, aby ten zarabiał w szeregach mediolańskiej ekipy rocznie 6,5 miliona euro.

Czytaj dalej…

Hakan Calhanglu dołączył do teamu z San Siro w 2017 roku z Bayeru Leverkusen za ponad 23 miliony euro. W ekipie z Mediolanu zawodnik zaliczył już 136 meczów, notując w nich 27 trafień i 39 asyst.

Reprezentant Turcji ostatnio wywołuje wokół siebie mnóstwo emocji. Hakan Calhanoglu w siedmiu rozegranych spotkaniach w trakcie kampanii 2020/2021 zdobył cztery bramki. Taki stan rzeczy sprawił, że menedżer zawodnika wyczuł, że to dobry moment na negocjacje z Milanem w sprawie nowej umowy dla swojego klienta.

Turek jednym z najlepiej opłacanych piłkarzy Milanu?

Hakan Calhanoglu aktualnie może liczyć w szeregach mediolańskiego teamu na apanaże w wysokości 2,5 miliona euro rocznie. Tymczasem Tuttosport podaje na swoich łamach, że agent zawodnika chce wynegocjować dla niego podwyżkę, która miałaby sprawić, że piłkarz zarabiałby 6,5 miliona euro na sezon. Jeśli do stycznia nie będzie załatwiona sprawa w sprawie nowej umowy, to wówczas zawodnik będzie mógł związać się z nowym pracodawcą, do którego mógłby dołączyć 1 lipca przyszłego roku.

Odnotujmy, że Hakan Calhanogu aktualnie leczy kontuzję kostki, co sprawia, że zawodnik nie będzie mógł zagrać w czwartkowym boju Czerwono-czarnych z Celtikiem FC.

Komentarze