Milan blisko pierwszego zimowego transferu

Soualiho Meite
Soualiho Meite fot. PressFocus

AC Milan wygląda na to, że w piątek przypieczętuje swój pierwszy zimowy transfer. Nowym zawodnikiem Rossonerich ma zostać Soualiho Meite. Francuz ma wzmocnić lidera Serie A na zasadzie wypożyczenia z opcją transferu definitywnego.

AC Milan według informacji Sky Sport Italia doszedł już do porozumienia z Torino FC w sprawie transakcji z udziałem zawodnika. Jednocześnie mediolańskiej ekipy nie wzmocni Mohamed Simaken, który najpewniej zasili szeregi RB Lipsk. W kontekście Soualiho Meite godne uwagi jest z kolei to, że ten udał się już do Mediolanu, gdzie przejdzie testy medyczne. W piątek zawodnik ma parafować kontrakt z zespołem z miasta mody. Dlatego druga linia Rossonerich zostanie wzmocniona ciekawym piłkarzem.

Francuski pomocnik ma trafić do Milanu na wypożyczenie z opcją transferu definitywnego. Transfer definitywny ma kosztować Rossonerich mniej więcej 9-10 milionów euro. Środkowy pomocnik w trakcie trwającej kampanii wystąpił w 14 meczach, notując w nich jedno trafienie i jedną asystę. 26-latek w przeszłości występował regularnie w młodzieżowych reprezentacjach Francji.

Meite w ekipie spadkobierców 18-krotnych mistrzów Włoch będzie rywalizował o miejsce w składzie między innymi z Franckiem Kessim i Rade Kruniciem. Bośniak aktualnie nie może grać z powodu zakażenia na COVID-19. W związku z tym realny scenariusz zakłada, że na debiut nowy nabytek nie będzie musiał długo czekać.

Milan jest na pierwszym miejscu w tabeli włoskiej ekstraklasy, legitymując się dorobkiem 40 punktów na koncie. W najbliższy poniedziałek zespół z San Siro zmierzy się na wyjeździe z Cagliari Calcio w ramach 18. kolejki Serie A.

Komentarze

Comments 4 comments

Simakan obecnie złapał kontuzję. Milan czekał z podjęciem decyzji do wyników badań kontrolnych. Skoro odpuścili, to znaczy, że pojawiła się jakaś wątpliwość. Obrońca dla Milanu potrzebny jest na już, na leczenia 1-2 miesięcznej kontuzji, a potem wprowadzanie do gry niestety nie ma czasu. Szkoda, bo liczyłem na ten transfer