Milan bliski finalizacji transferu Berardiego?

Domenico Berardi
Domenico Berardi PressFocus

Według La Gazzetta dello Sport, AC Milan prowadzi zaawansowane rozmowy z Sassuolo w sprawie transferu Domenico Berardiego.

  • AC Milan jest bliski transferu Berardiego z Sassuolo
  • Rossoneri szukają wzmocnień przed kolejnym sezonem
  • Neroverdi oczekują oferty sięgającej 30 mln euro

Sassuolo oczekuje 30 mln euro za swojego gwiazdora

Rossoneri szukają nowego prawego skrzydłowego, a Berardi jest jednym z ich priorytetów na letnie mercato. Cena wywoławcza Sassuolo wynosi około 30 mln euro, a według mediolańskiego dziennika Milan prowadzi już zaawansowane rozmowy z neroverdimi.

Berardi w sierpniu skończy 28 lat i jest gotowy zrobić krok naprzód w swojej karierze dołączając do czołowego klubu Serie A. W tym sezonie osiągnął dwucyfrową liczbę bramek i asyst w lidze, a Neroverdi są skłonni latem rozstać się ze swoją gwiazdą.

Zarówno Elliott Managment Group, jak i Investcorp, którzy prowadzą rozmowy na temat przejęcia klubu, postrzegają Berardiego jako idealne wzmocnienie na kolejny sezon, dlatego Paolo Maldini i Ricky Massara rozpoczęli już negocjacje z Sassuolo. Rossoneri są także zainteresowani klubowym kolegą Domenico Berardiego, Gianluką Scamaccą.

Jeśli Investcorp zakończy pomyślnie przejęcie klubu, Berardi może być tylko jednym z kilku wielkich nazwisk, które przeniosą się na San Siro. Z transferem do Milanu łączeni są także Riyad Mahrez, Renato Sanches i Sebastian Haller.

Natomiast Sven Botman i Divock Origi są bliscy dołączenia do rossonerich. Obrońca Lille uzgodnił już osobiste warunki kontraktu z mediolańskim klubem, podczas gdy Origi jest zainteresowany przenosinami do stolicy Lombardii, a wkrótce obie strony mają osiągnąć porozumienie w sprawie umowy napastnika. Gracz przejdzie z Liverpoolu na zasadzie wolnego transferu.

Zobacz również: Zanetti na wylocie z Venezii

Komentarze