Bierhoff: Rangnick i Ibrahimovic to silne osobowości

Ralf Rangnick
Ralf Rangnick fot. Razvan Pasarica / SPORT PICTURES

Były napastnik AC Milanu w osobie Oliviera Bierhoffa ostatnio odniósł się do ewentualnej współpracy Ralfa Rangnicka ze Zlatanem Ibrahimoviciem. Były reprezentant Niemiec stwierdził bez owijania w bawełnę, że obie postacie mają wybuchowe charaktery, co może budzić ciekawość, czy tak silne temperamenty znajdą nic porozumienia.

Czytaj dalej…

Bierhoff o sytuacji w szeregach Rossonerich rozmawiał z dziennikiem La Gazzetta dello Sport. Dodajmy, że Niemiec Rangnick przymierzany jest na stanowisko nowego opiekuna Milanu, mając zastąpić w tej roli Stefano Pioliego.

– Trener Rangnick to człowiek, który lubi stawiać na młodych piłkarzy, preferując grę agresywną z silnym pressingiem na rywali – mówił dyrektor reprezentacji Niemiec w rozmowie z najpopularniejszym dziennikiem sportowym we Włoszech.

– Ibrahimovic musi sam ocenić, czy chce zostać w klubie. On i trener Rangnick to dwie silne osobowości, mające swoje pomysły. Czas pokaże, czy będą mogli się porozumieć – kontynuował Bierhoff.

– “Ibra” to świetny piłkarz, mający wiele mocnych stron. Pod względem fizycznym na pewno może kontynuować karierę. Pytanie, czy mentalnie zawodnik chce jeszcze grać w piłkę – mówił 52-latek.

– Zlatan na pewno ma więcej naturalnego talentu niż ja miałem. W każdym razie, jeśli Rangnick trafi do Milan, to on stanie przed zadaniem ocenienia wartości sportowej zawodnika. Pewne jest, że jeśli ktoś nie dostosuje się do jego planu, to nie będzie go w klubie – skwitował 70-krotny reprezentant Niemiec.

Komentarze