Pioli spotka się z zarządem Milanu

Stefano Pioli
Stefano Pioli PressFocus

Choć Milan w obecnym sezonie boryka się z drobnymi problemami, władze włoskiego klubu mają pełne zaufanie do trenera Stefano Pioliego. Rossoneri są nawet zdecydowanie na przedłużenie obecnego kontraktu ze szkoleniowcem.

  • Obecna umowa Stefano Pioliego z Milanem obowiązuje do końca obecnego sezonu
  • Milan ma możliwość przedłużenie jej o kolejnych 12 miesięcy
  • W najbliższych dniach ma dojść do spotkania trenera z władzami klubu

Milan chce zatrzymać trenera

56-letni Stefano Pioli trenerem Milanu jest od października 2019 roku. W poprzednim sezonie poprowadził drużynę do zdobycia mistrzostwa Włoch i kontynuuje budowanie zespołu, który ma również wrócić do ścisłej europejskiej czołówki. 

Po dziewięciu kolejkach obecnego sezonu Rossoneri zajmują piąte miejsce w ligowej tabeli, ale mają nieznaczną stratę do czołówki. Milan rywalizuje również w Lidze Mistrzów, zajmując w tabeli grupy E trzecie miejsce po czterech rozegranych spotkaniach.

Władze mediolańskiego klubu są jednak przekonani, że praca wykonywana przez Pioliego idzie w dobrym kierunku. Obecna umowa szkoleniowca obowiązuje tylko do czerwca 2023 roku, ale Milan ma opcję przedłużenia jej o rok. 

Według MilanNews, w najbliższych dniach ma dojść do spotkania trenera z zarządem klubu. Celem ma być nie tylko sfinalizowanie przedłużenia umowy o rok, ale zawarcie w niej również opcji na przedłużenie kontraktu do 2025 roku.

Zobacz także: Milan szuka nowego stopera. Na radarze perełka Atalanty

Komentarze