Milan myśli o wszechstronnym graczu Chelsea

Chelsea FC
Chelsea FC fot. PressFocus

Milan rozgląda się na rynku w poszukiwaniu opcji do wzmocnienia wyjściowej jedenastki. Na celowniku znalazł się wszechstronny Ruben Loftus-Cheek, który w Chelsea pełni głównie rolę rezerwowego.

  • Milan monitoruje sytuację Rubena Loftusa-Cheeka
  • Jego kontrakt z Chelsea obowiązuje do 30 czerwca 2024 roku
  • Mistrzowie Włoch liczą, że uda się pozyskać go za promocyjną kwotę

Milan poszukuje wzmocnień w Londynie

Po mistrzowskim i nieco zaskakującym sezonie Milan ma nadzieję, że w obecnej kampanii również uda się włączyć do walki o najwyższe cele. W ostatnich tygodniach drużyna z Mediolanu radzi sobie całkiem nieźle, choć nie da się pozbyć wrażenia, że nie dysponuje wystarczająco mocną kadrą, aby bić się z najlepszymi. Właśnie z tego powodu klubowi włodarze rozglądają się na rynku transferowym w poszukiwaniu okazji i jakościowych wzmocnień.

Milan skierował się w stronę Londynu, gdzie gra Ruben Loftus-Cheek. To właśnie wszechstronny zawodnik Chelsea znalazł się na liście życzeń, a jego sytuacja jest szczegółowo analizowana. Anglik nie ma większych szans na miejsce w wyjściowej jedenastce, a gra jedynie w wyniku konieczności. Jego kontrakt obowiązuje do 30 czerwca 2024 roku, w związku z czym Milan ma nadzieję, że w przyszłym roku uda się go wyciągnąć za promocyjną kwotę.

Niewykluczone, że ten ruch będzie powiązany z ewentualną transakcją Rafaela Leao. Oczywiście “Rossoneri” chcą zatrzymać swoją gwiazdę w zespole, ale mogą nie mieć wystarczających argumentów finansowych. Reprezentant Portugalii znajduje się na szczycie listy życzeń właśnie Chelsea.

26-letni Loftus-Cheek wielokrotnie pokazywał swój spory potencjał, ale w regularnej grze przeszkadzały mu problemy zdrowotne. W barwach The Blues wystąpił łącznie w 133 spotkaniach.

Zobacz również: Man United monitoruje sytuację gwiazdy Milanu

Komentarze

Comments 8 comments