Mihajlović zaskoczony decyzją Antonio Conte

Sinisa Mihajlović
Sinisa Mihajlović PressFocus

Były defensor Interu Mediolan Sinisa Mihajović przyznaje, że jest zaskoczony decyzją Antonio Conte o rozstaniu z klubem po zdobyciu mistrzostwa Włoch. Zaznaczył jednak, że trener ten musiał mieć swoje powody.

  • Antonio Conte przestał być trenerem Interu. Działacze klubu z San Siro mają niebawem ogłosić jego następcę.
  • Włoskie media poinformowały, że będzie nim Simone Inzaghi, który porozumiał się już z Interem w sprawie kontraktu.
  • Sinisa Mihajović przyznał w wywiadzie, że rezygnacja Conte było dla niego zaskoczeniem.

Conte opuścił Inter zaledwie kilka tygodni po tym, jak jego klub zapewnił sobie zdobycie Scudetto. SportMediaset i Sky potwierdzili już, że jego następcą w Mediolanie zostanie Simone Inzaghi. Inter prawdopodobnie potwierdzi pozyskanie dotychczasowego trenera Lazio w przyszłym tygodniu.

Odejście Conte to dla mnie zaskakująca decyzja. Musiał mieć najwyraźniej powody, by tak postąpić – ocenił 52-letni Serb.

Mihajlović łączony z pracą w Lazio

Jak informowaliśmy wcześniej, Conte dostanie około siedem milionów euro za przedterminowe rozwiązanie umowy. Włoch nie był w stanie zaakceptować znacznych problemów finansowych klubu. Według doniesień mediów, pracownicy klubu – w tym piłkarze i trener – mieli zgodzić się na obniżkę swoich pensji o 15 procent.

Wspomniany Mihajlović jest od 2019 roku trenerem FC Bologna. Obecnie łączy się go z możliwymi przenosinami do Lazio, które będzie szukać następcy dla Inzaghiego. Sam Serb nie skomentował na razie tych spekulacji.

Czytaj także: Inter Mediolan porozumiał się z Simone Inzaghim

Komentarze