Miał grać w Juve, zakończy karierę w Romie?

Edin Dzeko
Edin Dzeko fot. PressFocus

Kilka tygodni temu Edin Dzeko był bliski przejścia do Juventusu. Oczekiwany przez wszystkich transfer Bośniaka nie doszedł jednak do skutku, w efekcie czego 34-latek pozostał w zespole Romy. Niewykluczone, że już wkrótce jeszcze mocniej zwiąże swoją przyszłość z klubem. Jak informuje Corriere dello Sport, prowadzone są już rozmowy na temat przedłużenia kontraktu.

Czytaj dalej…

Dzeko w zespole Romy występuje od sierpnia 2015 roku, kiedy dołączył do niego, początkowo na zasadzie wypożyczenia, a następnie definitywnego transferu z Manchesteru City. W klubie ze stolicy Włoch rozegrał do tej pory 224 spotkania, zdobywając 106 bramek i dokładając do tego 50 asyst. W obecnym sezonie piłkarz wystąpił w dwóch ligowych meczach, ale nie udało mu się wpisać na listę strzelców.

Powtórka scenariusza

Bośniacki napastnik z opuszczeniem Stadio Olimpico łączony jest od dawna. Latem ubiegłego roku wydawało się, że przeniesie się do Interu Mediolan, ale trwające wiele tygodni negocjacje nie zakończyły się uzyskaniem porozumienia. Ostatecznie w sierpniu ubiegłego roku piłkarz podpisał nową umowę z Romą, która obowiązuje do 30 czerwca 2022 roku.

Wiele wskazuje na to, że w tym roku historia się powtórzy. Podczas ostatniego okna transferowego Edin Dzeko był o krok od przejścia do Juventusu. Piłkarz doszedł do porozumienia ze Starą Damą w sprawie warunków indywidualnego kontraktu, do porozumienia w kwestii warunków transferu doszli również przedstawiciele obu klubów. Transfer nie został jednak sfinalizowany ze względu na… Arkadiusza Milika, który miał zastąpić Dzeko w Romie, ale jego przenosiny na Stadio Olimpico ostatecznie nie doszły do skutku.

Według informacji Corriere dello Sport, Dzeko prowadzi rozmowy z Romą w sprawie przedłużenia obecnego kontraktu. Niewykluczone więc, że doświadczony Bośniak pozostanie w klubie ze Stadio Olimpico do końca swojej kariery.

Aktualnie Dzeko przebywa na zgrupowaniu reprezentacji Bośni i Hercegowiny, która w czwartek pożegnała się z nadziejami na awans na Euro 2020, przegrywając w półfinałowym barażu z Irlandią Północną. Obecnie Bośniacy przygotowują się do dwóch meczów Ligi Narodów, w których zmierzą się z Holandią oraz Polską.

Komentarze