Mertens zgodził się na gigantyczną obniżkę zarobków

Dries Mertens
Dries Mertens PressFocus

Dries Mertens w przyszłym sezonie nadal będzie występował w Napoli. Według włoskich mediów Belg jest o krok od podpisania nowego kontraktu z klubem. Będzie to możliwe dzięki jego zgodzie na ogromną obniżkę wynagrodzenia.

  • Napoli uzyskało porozumienie z Driesem Mertensem w sprawie nowego kontraktu
  • Wynagrodzenie w nowej umowie będzie znacznie niższe od tego, które gwarantuje mu obecny kontrakt
  • W zespole z Neapolu Mertens rozegrał do tej pory blisko 400 spotkań

Porozumienie osiągnięte

Obecna umowa 34-letniego zawodnika wygasa za niecałe dwa miesiące, ale Napoli chciałoby go zatrzymać w drużynie. Przed tygodniem Mertensa w jego domu odwiedził prezydent klubu Aurelio De Laurentiis i wszystko wskazuje na to, że obie strony doszły do porozumienia w sprawie przedłużenia współpracy.

Jak informuje calciomercato.com wkrótce powinno dojść do podpisania nowego kontraktu, który zapewni Mertensowi wynagrodzenie w wysokości 1,2 miliona euro rocznie. To kwota znacznie niższa od tej, którą Belg obecnie zarabia. Obecna umowa gwarantuje mu bowiem zarobki wynoszące 4,5 miliona euro rocznie.

Mertens w obecnym sezonie pozostaje ważnym zawodnikiem Napoli, choć często zasiada na ławce rezerwowych. W czterech ostatnich ligowych spotkaniach zdobył dla swojego zespołu cztery gole, a łącznie na swoim koncie, biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki, ma 13 trafień.

Belg zespół z Neapolu reprezentuje od sezonu 2013/14, przed którym dołączył do niego z PSV Eindhoven. We włoskiej drużynie wystąpił do tej pory 394 razy, zdobywając 148 bramek.

Zobacz także: Zlatan mógł wylądować w Napoli. Zaważyła decyzja Gattuso

Komentarze

Na temat “Mertens zgodził się na gigantyczną obniżkę zarobków

Santo Ciro, Dries “Armando” Mertens, Neapolitańczyk który przypadkiem urodził się w Belgii, itd. Już zbudował swój pomnik w Neapolu.
Jeżeli podpisze taki kontrakt i zostanie to pokarze jak istotny jest dla niego klub, miasto, kibice. Naprzód Dries!