Mertens pożegnał się z Napoli. “Nie chciałem odchodzić w ten sposób” [WIDEO]

Dries Mertens
Dries Mertens PressFocus

Dries Mertens po dziewięciu latach odszedł z Napoli. Belg pożegnał się z fanami za pośrednictwem emocjonalnego filmiku, w którym wyznał, że nie chciał odchodzić w ten sposób. Gracz pozostaje wolnym agentem, a w ostatnim czasie odrzucił zakusy Juventusu.

  • Dries Mertens nie przedłużył umowy z Napoli. Jego przygoda zakończyła się po dziewięciu latach
  • Belg pożegnał się z fanami, zapewniając o swojej miłości do klubu i miasta
  • 35-latek pozostaje wolnym agentem. Z szacunku do kibiców Partenopei odrzucił niedawno ofertę Juventusu

“Nie wiedziałem, że to będzie dla mnie tak ciężkie”

Dries Mertens nie doszedł do porozumienia z SSC Napoli. Aurelio De Laurentiis oczekiwał, że Belg zgodzi się pozostać w Neapolu przy jednoczesnej znacznej redukcji pensji. Na to najlepszy strzelec w historii Partenopei nie chciał przystać. Negocjacje trwały długo, ale ostatecznie 105-krotny reprezentant Belgii został wolnym zawodnikiem. W środę legenda Azzurich opublikowała pożegnalne wideo.

“Drodzy neapolitańczycy, wiedziałem, że ten dzień w końcu nadejdzie. Nie wiedziałem jednak, że tak trudno będzie mi się pożegnać. To miasto mnie adoptowało, pokochało i wspierało. Rekordy i zwycięstwa pozostaną w historii, ale ludzie zawsze będą mieć miejsce w moim sercu. Jestem bardzo szczęśliwy, że mój syn Ciro urodził się właśnie tu.

Przez dziewięć lat Neapol był moim domem. Miasto stało się częścią mnie, dlatego postanowiłem nie sprzedawać mojego domu w Gulf. Mogę tylko każdemu podziękować. Nie odchodzę w taki sposób, jak chciałem, ale dla mnie to nie pożegnanie, a zaledwie “do widzenia”. Napoli, ależ to była podróż…” – możemy usłyszeć w filmiku zawodnika.

Mertens w ciągu dziewięciu lat w Neapolu sięgnął po dwa Puchary i jeden Superpuchar Włoch. Został najlepszym strzelcem w historii klubu ze 148 bramkami na koncie. Do tego dostarczył 90 asyst. Póki co 35-latek nie znalazł nowego pracodawcy. Według doniesień z Włoch, w ostatnich dniach odrzucił ofertę płynącą z Juventusu. Był to ukłon w kierunku fanów Napoli.

Zobacz więcej: Juventus prosi o więcej czasu w sprawie transferu napastnika.

Komentarze