Mertens podjął decyzję ws. Napoli

Dries Mertens
Dries Mertens fot. PressFocus

Dries Mertens w nowym sezonie nie będzie bronił barw SSC Napoli. Prezydent klubu w rozmowie z Radio Kiss Kiss przekazał, że nie będzie więcej rozmów z zawodnikiem na temat przedłużenia kontraktu.

  • Kończy się przygoda Driesa Mertensa z SSC Napoli
  • Prezydent Aurelio De Laurentiis zakomunikował, że klub nie przedstawi nowej oferty zawodnikowi
  • Football Italia twierdzi, że 35-latek zakotwiczy w Lazio

Mertens żegna się z Napoli i dołączy do Lazio?

Dries Mertens miał umowę ważną z SSC Napoli do końca czerwca tego roku. Długo wydawało się, że piłkarz jednak zdecyduje się na parafowanie nowego kontraktu z klubem ze Stadio Diego Armando Maradony. Strony jednak nie dogadały się w kwestiach finansowych.

Napoli oferowało Belgowi umowę na jeden sezon z zarobkami na poziomie 2,5 miliona euro. Mertens jednak nie był z takiej propozycji zadowolony. Jednocześnie władze Azzurrich nie podjęły decyzji o parafowaniu aktywowaniu opcji przedłużenia kontraktu.

Football Italia przekonuje natomiast, że doświadczony reprezentant Belgii będzie kontynuował karierę prawdopodobnie w Lazio. Mertens będzie zatem kolejnym zawodnikiem po na przykład Alessio Romagnolim, z którym klub z Rzymu podpisze umowę.

35-latek trafił do Napoli w 2013 roku z PSV Eindhoven za blisko 10 milionów euro. Od tamtej pory w koszulce Azzurrich zawodnik rozegrał 397 meczów, strzelając w nich 148 goli. Mertens został tym samym najskuteczniejszym strzelcem w historii klubu.

Czytaj więcej: Dyrektor Napoli przemówił. ”Liczymy na niego w tym sezonie”

Komentarze

Comments 3 comments