Mertens: Myślę o rekordzie Maradony

Dries Mertens
Dries Mertens fot. Grzegorz Wajda

Dries Mertens potwierdził, że chciałby pozostać w Napoli na dłużej. Jego obecna umowa z klubem wygasa wraz z końcem obecnego sezonu.

Czytaj dalej…

– Nigdy nie czułem się tak świeżo. Mam 32 lata, ale czuję się lepiej niż niektórzy 25-26-latkowie. Może dlatego, że nie mam dzieci. Gram najlepszą piłkę w mojej karierze i zamierzam grać dobrze przez długi czas – powiedział Mertens.

Mertens jest również bliski wyrównania rekordy Diego Maradony, który dla Napoli zdobył 115 bramek. Reprezentant Belgii ma na swoim koncie tylko jedno trafienie mniej. – Oczywiście myślę o rekordzie Maradony. Wszyscy o tym mówią! Jestem bardzo dumny z tego, że zbliżyłem się do takiego legendy jak Diego. Spotkałem go dwa razy, ale byliśmy w Neapolu i wiesz, jak to jest, wszyscy chcieli mieć zdjęcie lub autograf – kontynuował.

– Mogę tylko powiedzieć, że chcę zostać w Napoli, ale teraz nie mogę powiedzieć nic więcej. Jestem Belgiem, ale czuję się jak Włoch. Słońce, mała kawa, makaron… Jeżeli opuszczę Neapol, wszystko to stracę. Na pewno nie widzę siebie grającego w innym włoskim klubie. Czułbym się dziwnie, bo w Napoli czuję się jak u siebie w domu – mówił Mertens.

– Nie widzę też siebie grającego w klubie z Chin czy Kataru. Jak powiedziałem, mam nadzieję, że będę grał jak najdłużej w Europie na najwyższym poziomie – dodał.

Komentarze