Atalanta nie wykupi utalentowanego obrońcy Juventusu

Merih Demiral
Merih Demiral Pressfocus

Merih Demiral rozegrał bardzo dobry sezon w barwach Atalanty, jednak nie przekonał klubu na tyle, by ten zdecydował się go wykupić. Fabrizio Romano podaje, że władze Nerazzurich nie aktywują klauzuli wykupu Turka, która ustanowiona została na 20 milionów.

  • Demiral rozegrał udany sezon w barwach Atalanty Bergamo
  • Turek wystąpił w 42 meczach i był jedną z ważniejszych postaci w zespole
  • Atalanta nie zdecyduje się go wykupić, dlatego defensor wróci do Juventusu

20 milionów to dla Atalanty zbyt wysoka kwota

W trakcie dwóch sezonów w Juventusie Merih Demiral miał problem z przebiciem się na stałe do wyjściowej jedenastki. Otrzymywał od sztabu szkoleniowego szanse, jednak liczył zdecydowanie na częstsze występy, zmieniając Sassuolo na Turyn w 2019 roku. Zarząd zdecydował się wypożyczyć go na sezon 2021/22 do Atalanty, co okazało się trafionym pomysłem. 

Demiral stał się piłkarzem wyjściowego składu w Bergamo i w poprzedniej kampanii zanotował aż 42 występy. Dołożył w nich dwa gole i trzy asysty, a włoskie media spekulowały, że może on znaleźć zatrudnienie w Atalancie na stałe. Inne wiadomości przekazał na ten temat w środę Fabrizio Romano. 

Zdaniem dziennikarza, Atalanta nie zdecyduje się na aktywowanie klauzuli wykupu Demirala, która wynosi 20 milionów euro. Klub był zadowolony z postawy Turka, ale nie chce wykładać za niego aż tak dużych pieniędzy. 24-latek wróci zatem do Juventusu i prawdopodobnie rozpocznie presezon ze Starą Damą. Niewykluczone, że w Turynie dostanie jeszcze jedną szansę na pokazanie się.  

Czytaj również: Lazio planuje wykorzystać problemy Atalanty

Komentarze