Menedżer Buffona: Istnieje temat Juventusu

Gianluigi Buffon
Gianluigi Buffon fot. Cosmin Iftode / SPORT PICTURES

Agent Gianluigi Buffona ujawnił, że są prowadzone negocjacje w sprawie ewentualnego powrotu doświadczonego bramkarza do Juventusu FC. Silvano Martina podkreśla jednak, że jest na razie traktowane w kategorii luźnego pomysłu. Dodajmy, że Włoch nie zdecydował się na przedłużenie umowy z Paris Saint-Germain, pozostając aktualnie wolnym zawodnikiem.

Czytaj dalej…

Informacja o tym, że Buffon może wrócić do ekipy z Piemontu, pojawiła się we włoskich mediach we wtorek wieczorem i rozeszła się po różnych portalach internetowych z prędkością światła. 41-latem miałby pełnić w szeregach mistrzów Włoch rolę zmiennika dla Wojciecha Szczęsnego, a w przyszłości miałby być jednym z asystentów Maurizio Sarriego.

– Na razie to tylko pomysł – rzekł menedżer Buffona cytowany przez Football Italia.

Chociaż powyższa wiadomość jest lapidarna, to potwierdza, że rozmowy między obiema stronami trwają. Warto jednak zaznaczyć, że nie tylko Juventus myśli o zatrudnieniu byłego reprezentanta Włoch. Buffon znajduje się także na celowniku FC Porto, Parmy Calcio, Brescii Calcio, czy Atalanty BC.

Tymczasem ciekawe doniesienia ws. ewentualnego powrotu do Juve doświadczonego bramkarza podała La Gazzetta dello Sport, sugerując, że za rozmowy z Buffonem odpowiedzialny jest sam prezydent klubu w osobie Andrei Agnelliego. 176-krotny reprezentant Włoch miałby w Juventusie zarabiać cztery miliony euro rocznie, a po 2020 roku miałby pełnić w klubie z Piemontu funkcję dyrektorską lub trenerską.

Komentarze