Mendes: Ronaldo może zakończyć karierę w Juve

Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo fot. Grzegorz Wajda

Ciekawe wypowiedzi w jednym ze swoich ostatnich wywiadów udzielił znany menedżer piłkarski Jorge Mendes, przekonując, że Cristiano Ronaldo może zakończyć karierę piłkarską w Juventusie FC. Agent reprezentanta Portugalii dał też do zrozumienia, że gdyby CR7 nadal bronił barw Realu Madryt, to wygrałby Złotą Piłkę.

Czytaj dalej…

– Myślę, że to realne, że Ronaldo zakończy karierę w Juve. Ma przecież długą umowę z tym klubem. Jest w nim szczęśliwy, a czuję też satysfakcję ze współpracy z trenerem tego zespołu – mówił Mendes w rozmowie z CalcioMercato.com.

Leo Messi wygrał w tym roku swoją szóstą Złotą Piłkę. Tymczasem agent portugalskiego piłkarza przekonywał, że gdyby Ronaldo nadal grał w Realu Madryt, to on wygrałby tę nagrodę.

– W moim odczuciu Cristiano zasługiwał na Złotą Piłkę przynajmniej raz w ciągu ostatnich dwóch lat. Jestem przekonany, że gdyby nadal był w Realu, to wygrałby ją – powiedział znany menedżer piłkarski.

– Mogę tylko mówić, co myślę. W każdym razie dla mnie to duża niesprawiedliwość – kontynuował Mendes.

– Ronaldo jednak nie załamuje się, pracując ciężko nad tym, aby wygrać tę nagrodę za rok – rzekł Portugalczyk.

– To piłkarz, który zmienił historię piłki nożnej. Ronaldo sprawił, że mały kraj Portugalia stal się znany na całym świecie. Gdy trafił do Realu przerwał dominację FC Barcelony. Bezsprzecznie to najlepszy piłkarz świata według mnie – skwitował 53-latek urodzony w Lizbonie.

Komentarze