Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo fot. Grzegorz Wajda

Mendes: Ronaldo i Cancelo kluczem do wygrania Ligi Mistrzów

Portugalski działacz piłkarski, Jorge Mendes, otrzymał właśnie tytuł dla Najlepszego agenta roku podczas rozdania nagród Globe Soccer Awards w Dubaju. Przy okazji wywiadu przeprowadzonego po tym wydarzeniu opowiedział on w kilku słowach o przenosinach Cristiano Ronaldo do Juventusu, oraz o szansach tego klubu na wygraną w Lidze Mistrzów.

Czytaj dalej…

– Na początku Cristiano potrzebował trochę czasu, aby dostosować się do życia w nowym kraju, ale teraz wszystko układa się tak jak powinno. Cristiano jest w dobrej formie i jest bardzo szczęśliwy z drogi jaką wybrał. Trzeba pamiętać, że to on nalegał na przenosiny do Turynu, a bez jego zgody ten transfer nie miałby prawa bytu –  skomentował Mendes.

– Sądzę, że wraz z zakontraktowaniem Cristiano Ronaldo i Joao Cancelo Stara Dama stała się jednym z głównym faworytów do wygrania Ligi Mistrzów – dodał.

– To byłoby spełnienie marzeń dla Cristiano, aby wygrać ten puchar z Juventusem. Trzeba jednak pamiętać, że na końcowy triumf wpływa bardzo wiele czynników, w tym szczęście. Wierzymy jednak, że to się uda – podsumował portugalski agent.

Kolejni Portugalczycy w Juve?

Jorge Mendes został zapytany także o innego zawodnika czyli Francisco Trincao ze Sportingu Braga. Młody portugalski talent jest podobno na celownik Juventusu, a agent ma pomóc w finalizacji tego transferu.

– W tym momencie nie mogę nic powiedzieć. Zobaczymy jednak co stanie się w najbliższym okienku transferowym – zakończył.

Komentarze