Mendes: Ronaldo i Cancelo kluczem do wygrania Ligi Mistrzów

Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo fot. Grzegorz Wajda

Portugalski działacz piłkarski, Jorge Mendes, otrzymał właśnie tytuł dla Najlepszego agenta roku podczas rozdania nagród Globe Soccer Awards w Dubaju. Przy okazji wywiadu przeprowadzonego po tym wydarzeniu opowiedział on w kilku słowach o przenosinach Cristiano Ronaldo do Juventusu, oraz o szansach tego klubu na wygraną w Lidze Mistrzów.

Czytaj dalej…

– Na początku Cristiano potrzebował trochę czasu, aby dostosować się do życia w nowym kraju, ale teraz wszystko układa się tak jak powinno. Cristiano jest w dobrej formie i jest bardzo szczęśliwy z drogi jaką wybrał. Trzeba pamiętać, że to on nalegał na przenosiny do Turynu, a bez jego zgody ten transfer nie miałby prawa bytu –  skomentował Mendes.

– Sądzę, że wraz z zakontraktowaniem Cristiano Ronaldo i Joao Cancelo Stara Dama stała się jednym z głównym faworytów do wygrania Ligi Mistrzów – dodał.

– To byłoby spełnienie marzeń dla Cristiano, aby wygrać ten puchar z Juventusem. Trzeba jednak pamiętać, że na końcowy triumf wpływa bardzo wiele czynników, w tym szczęście. Wierzymy jednak, że to się uda – podsumował portugalski agent.

Kolejni Portugalczycy w Juve?

Jorge Mendes został zapytany także o innego zawodnika czyli Francisco Trincao ze Sportingu Braga. Młody portugalski talent jest podobno na celownik Juventusu, a agent ma pomóc w finalizacji tego transferu.

– W tym momencie nie mogę nic powiedzieć. Zobaczymy jednak co stanie się w najbliższym okienku transferowym – zakończył.

Komentarze