Meite gotowy na podbój Mediolanu. Transfer na ostatniej prostej

Soualiho Meite
Soualiho Meite fot. PressFocus

Soualiho Meite lada moment powinien zasilić szeregi AC Milanu. Zawodnik jest już w Mediolanie. W rozmowie ze Sky Sport Italia piłkarz dał do zrozumienia, że bardzo cieszy się z tego, że dołączy do ekipy z miasta mody.

Soualiho Meite ma zasilić szeregi Rossonerich na wypożyczenie z opcją transferu definitywnego. W przypadku transferu definitywnego Milan będzie miał wyłożyć na transakcję dziewięć milionów euro. Francuz dzisiaj ma przejść testy medyczne przed finalizacją transakcji.

– Rozmawiałem już z Franckiem Kessim i cieszę się, że ten transfer dojdzie do skutku. Jestem gotowy na zmianę klubu. Milan zajmuje czołowe miejsce w tabeli Serie A. Ważne jest, aby utrzymał tę pozycję do końca – mówił Meite w rozmowie ze Sky Sport Italia.

Zawodnik został zapytany wprost, jak widzi swoją przyszłość w szeregach Rossonerich. – Zobaczymy, jak miną pierwsze cztery miesiące. Na temat tego, co dalej, będziemy rozmawiać – rzekł Meite.

26-latek to środkowy pomocnik, który ostatnio występował w Torino FC. W ekipie Marco Giampaolo zawodnik w trakcie trwającej kampanii wystąpił łącznie w 16 spotkaniach, notując w nich jedno trafienie i jedną asystę. Zanim dołączył do zespołu z Piemontu, to występował między innymi w AS Monaco i Girondins Bordeaux.

Meite w przeszłości grał też w młodzieżowej reprezentacji Francji. W seniorskim zespole jak na razie nie miał okazji do debiutu. Zawodnik ma kontrakt ważny z Torino do końca czerwca 2023 roku. Transfermarkt.de wycenia piłkarza na pięć milionów euro.

Komentarze