Media: Zidane zastąpi Allegriego

Zinedine Zidane
Zinedine Zidane fot. Grzegorz Wajda

Mundo Deportivo donosi na swoich łamach, że wraz z końcem sezonu szeregi Juventusu FC pożegna Massimiliano Allegri. Tymczasem w miejsce włoskiego trenera do turyńskiego klubu ma zawitać Zinedine Zidane.

Czytaj dalej…

Allegri jest opiekun Juve od 2014 roku, gdy w roli szkoleniowca Starej Damy zastąpił Antonio Conte. Włoch z Juventusem wygrał cztery razy dublet, czyli mistrzostwo Włoch i Puchar Włoch, raz sięgnął po Superpuchar Włoch, a ponadto dwa razy poprowadził Bianconerich do finału Ligi Mistrzów.

Allegri ma co prawda ma ważny kontrakt z Juve do końca czerwca 2020 roku, ale niewykluczone jest, że po sezonie pożegna się z Juventusem. Zwłaszcza, jeśli mistrzom Włoch uda się w końcu wygrać najważniejsze klubowe rozgrywki na Starym Kontynencie.

Hiszpańska prasa donosi natomiast, że sternicy La Vecchia Signora są już przygotowani na taką ewentualność, bo następcą włoskiego szkoleniowca zostałby Francuz Zidane, który od momentu, gdy rozstał się z Realem Madryt, pozostaje bez pracy. 46-latek w przeszłości był zawodnikiem Juventusu, którego barwy reprezentował w latach 1996/2001.

Przypomnijmy, że Zidane prowadził madrycki Real od stycznia 2016 roku do maja 2018 roku. W tym czasie zdołał wygrać trzykrotnie rozgrywki Ligi Mistrzów z Królewskimi, raz sięgnął po mistrzostwo Hiszpanii, raz wygrał Superpuchar Hiszpanii, dwa razy Superpuchar Europy, a ponadto zaliczył też dwa triumfy w Klubowych Mistrzostwach Świata.

Komentarze