Media: Vidal ma przejść w poniedziałek testy medyczne

Arturo Vidal
Arturo Vidal fot. Cosmin Iftode / Sport Pictures

Włoskie media spekulują, że Arturo Vidal w poniedziałek ma przejść testy medyczne w Interze. Chilijczyk dogadał się już z Barceloną w sprawie rozwiązania kontraktu i ma zielone światło, aby przejść do Interu.

Czytaj dalej…

Arturo Vidal według doniesień włoskich mediów ma w poniedziałek stawić się na testach medycznych w Interze, aby wkrótce dołączyć do klubu z Mediolanu. Ronald Koeman powiedział, że nie widzi Chilijczyka w swoich przyszłych planach, dlatego dostał on wolną rękę w poszukiwaniu nowego klubu. Pomocnik Blaugrany miał osiągnąć porozumienie ze swoim obecnym klubem i mówi się, że miałby odejść z Dumy Katalonii za darmo.

FCInterNews donosi, że Vidal w przeciągu dwóch dni powinien być już gotowy do podpisania kontraktu z Interem. Chilijczyk miałby podpisać kontrakt na dwa lata, z opcją wydłużenia o rok, a Arturo w barwach Nerazzurrich miałby zarabiać 6 milionów euro rocznie plus ewentualne bonusy.

Powrót do Serie A

Arturo Vidal, po pięcioletniej przerwie od włoskiej piłki, powróci do Serie A. Chilijczyk ostatnie dwa lata spędził w Barcelonie. Były zawodnik między innymi Bayernu Monachium rozegrał w barwach Blaugrany 96 spotkań, zdobywając przy tym 11 bramek. Vidal najlepiej radził sobie właśnie na włoskich boiskach. Przez cztery sezony, broniąc barw Juventusu, Chilijczyk rozegrał 171 spotkań, w których to zdobył 48 goli.

Komentarze