Media: Van Bommel łączony z Milanem

Mark van Bommel
Mark van Bommel fot. Getty Images

Dziennik La Repubblica podaje na swoich łamach, że w gronie kandydatów do zastąpienia Gennaro Gattuso w AC Milanie znalazł się Mark Van Bommel. Holender jest jednocześnie najnowszym pomysłem sterników Rossonerich, którzy cały czas przeprowadzają analizy, kto ma poprowadzić Milan w kolejnej kampanii.

Czytaj dalej…

Van Bommel jest w mediolańskim klubie dobrze znany, bo swego czasu zaliczył w nim 50 meczów. Holender bronił barw Milanu w latach 2011-2012, przyczyniając się do wygrania ostatniego jak na razie tytułu mistrzowskiego przez tę ekipę.

Van Bommel co prawda pracuje w PSV Eindhoven od roku, ale już pojawiły się głosy, że 42-latek – mający wciąż szanse na mistrzostwo Holandii ze swoją drużyną, rywalizując o to z AFC Ajaxem – może zmienić miejsce pracy.

Pewne jest natomiast, że czynnikiem, który przyciągnął uwagę sterników mediolańskiego klubu w sprawie ewentualnego zatrudnienia Van Bommela jest fakt, że Holender całkiem nieźle współpracuje z młodzieżą, a potwierdzeniem tej tezy jest stawianie przez tego trenera na takich zawodników jak między Steven Bergwijn.

Holender, gdyby został trenerem Czerwono-czarnych, byłby kolejnym byłym piłkarzem Milanu, który zmienił swoją rolę w klubie. W gronie tym są: Clarence Seedorf, Filippo Inzaghi, czy Gennaro Gattuso.

Komentarze