Media: Torino blisko nowego trenera

Ivan Juric
Ivan Juric fot. PressFocus

Torino FC jest blisko zatrudnienia nowego trenera. Sky Sport Italia donosi, że Ivan Juric przyjął ofertę klubu z Turynu, gdzie ma zastąpić Davide Nicolę.

  • Torino FC prawdopodobnie wkrotce ogłosi oficjalnie, kto zostanie nowym trenerem drużyny
  • Włoskie media sugerują, że sprawa jest przesądzona. Nowym opiekunem Byków ma zostać Ivan Jurić

Torino wkrótce z nowym trenerem

Torino FC ma za sobą słaby sezon, który ostatecznie zakończył się utrzymaniem Byków w najwyższej klasie rozgrywkowej. W dużym stopniu fakt, że Torino praktycznie do końca sezonu musiało bić się o utrzymanie ligowego bytu, była słaba postawa zespołu pod dowództwem Marco Giampaolo.

W kontekście ewentualny zmiany na stanowisku szkoleniowca warto zaznaczyć, że były chorwacki piłkarz w przeszłości był już na celowniku władz Il Toro. Torino miało plan, aby zatrudnić Juricia latem minionego roku. Ten jednak zdecydował, że chce nadal pracować w Hellas Werona.

Włoskie media podają, że Chorwat ostatecznie podpisał kontrakt z Torino na dwa lata, dzięki czemu będzie rocznie zarabiał dwa miliony euro. Informacje w tej sprawie potwierdzają takie źródła jak między innymi: Sky Sport Italia, SportItalia, czy TuttoMercatoWeb

Jurić przez całą dotychczasową karierę trenerską pracował tylko we Włoszech. Zaczynał w Genoi, a następnie prowadził: Palermo, Mantui, Crotone, a od 2109 roku Hellas Weronę.

Tymczasem jako piłkarz Jurić grał w Crotone od 2001 roku. Z kolei od 2006 roku zaczął bronić barw Genoi. Karierę piłkarską zakończył w 2010 roku.

Przeczytaj więcej: Torino utrzymało się w Serie A

Komentarze