Media: Suning Grup negocjuje pożyczkę dla Interu

Piłkarze Interu Mediolan
Piłkarze Interu Mediolan fot. PressFocus

Właściciel Interu Mediolan Suning Group według doniesień włoskich mediów podobno negocjuje z Bain Capital refinansowanie zadłużenia w wysokości 400 milionów kolejną pożyczką w wysokości 200 milionów euro. Miałaby ona pomóc klubowi z miasta mody przetrwać do końca sezonu.

Informacje na temat ewentualnej pożyczki, którą może zaciągnąć Inter Mediolan, podały Sole 24 Ole oraz Corriere dello Sport. Jednocześnie podawane są informacje, że przedstawiciele Suning Group negocjują z BC Parters sprawę sprzedaży większościowego pakietu akcji.

Na dzisiaj do żadnego porozumienia między stronami nie doszło. Przedstawiciele BC Parters oferują 750 milionów euro. Podczas gdy Suning Group oczekuje miliarda euro. Włoscy dziennikarze przekonują, że brytyjska firma inwestycyjna jest w stanie zapewnić płynność finansową w klubie.

Inter Mediolan jest aktualnie liderem Serie A. W najbliższy weekend podopieczni Antonio Conte zmierzą się w derbach z AC Milanem. Mecz odbędzie się w niedzielę o 15:00.

Nerazzurri przystąpią do swojej potyczki, chcąc kontynuować passę spotkań bez porażki. Przed tygodniem Inter pokonał 3:1 z Lazio. Kilka dni wcześniej mediolańczycy zremisowali natomiast z Juventusem w rewanżowym meczu półfinałowym Pucharu Włoch. Ostatecznie jednak Stara Dama wywalczyła awans do kolejnej fazy rozgrywek.

Inter skupia się zatem na przerwaniu serii bez mistrzostwa Włoch. Po raz ostatni pierwsze miejsce w lidze włoskiej ekipa z miasta mody wywalczyła w 2010 roku. Statystyki z liczbą kolejnych mistrzostw Nerazzurrich zamknęły się na liczbie 18.

Komentarze